В Києві відбувся футбольний турнір, присвячений Степану Бандері

На цих вихідних в Києві відбулися змагання з міні-футболу „Кубок пам’яті героїв-2009” імені Степана Бандери серед молодіжних громадських організацій і студентських команд м. Києва. Організаторами виступили ВМГО "Молодіжний Націоналістичний Конгрес" за сприяння Київської міської державної адміністрації та Української Інформаційної Служби. Турнір проводився в рамках відзначення 100-ї річниці від дня народження Провідника Організації Українських Націоналістів (бандерівської) Степана Бандери.

Змагання тривали два дні: 14 листопада – відбіркові матчі, 15 – півфінали, матч за третє місце і фінал. Перемогу в непростій боротьбі здобула студентська команда Києво-Могилянської Академії, яка у півфіналі на останніх секундах здолала студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка – 5:4, а у фіналі – колектив з КПІ „Аматор” – 5:0. Третє місце посіли футболісти КНУ, які обіграли хлопців з команди українського бойового звичаю „Спас”. Єдиний гол в матчі забив кращий бомбардир турніру Василь Гичак.

Загалом, у турнірі взяло участь 10 команд. Крім вищезгаданих - це колективи, які представляли МНК, Спілку української молоді в Україні, Ініціативу „Наша Справа”, Європейську молодь України, Спілку ініціативної молоді та Студентську раду м. Києва.

Як відзначив ініціатор турніру Сергій Пархоменко (МНК), „Кубок пам’яті героїв-2009” імені Степана Бандери став наймасовішим за всі попередні подібні змагання. І це не зважаючи на несприятливу погоду і те, що матчі проходили просто неба на базі звичайної СДЮШОР в Харківському районі м. Києва. А це, в свою чергу, говорить про ініціативність молоді, про її бажання демонструвати свою громадянську активність, бажання пропагувати здоровий спосіб життя.

„Те, що хлопці, які грали на цих вихідних у футбол за кубок імені Бандери довели, що історія для них не є фактором, що роз’єднує, скоріше - навпаки”, - відзначив С. Пархоменко.

Зі свого боку представник Головного управління у справах сім’ї та молоді, яка надала максимальну підтримку в проведенні турніру, Андрій Рубан під час відкриття змагань подякував МНК за ініціативу і висловив готовність сприяти в подальшому проведенні подібних турнірів (і не лише футбольних), присвячені іншим видатним історичним постатям України.

„Цей захід не лише популяризує активний здоровий спосіб життя, але й сприяє вихованню в молоді почуття патріотизму. Саме ви є тим поколінням патріотів, які вартують того і можуть змінити нашу країну на краще”, - підcумував А. Рубан.

Довідка: „Кубок пам’яті героїв” було започатковано Молодіжним Націоналістичним Конгресом в 2006 році, відтоді він проводиться щороку і присвячується визначним українцям, які зробили вагомий внесок в розвиток країни. Першим переможцем турніру була Українська студентська спілка, тріумфаторами наступних років ставали Християнсько-Демократичний Союз Молоді та Молодіжний Націоналістичний Конгрес.

Сергій Багряний, Інформцентр МНК

Published on 16 November 2009