Вшанування ПровідникаОУН у Великому Клівленді

Серед найвидатніших постатей XX століття на українському небосхилі яскравою зіркою сяє ім’я легендарного провідника ОУН Степана Бандери, з яким пов’язана героїчна історія національно-визвольної боротьби в Україні і поза її межами. 2009 рік оголошено роком Степана Бандери. Адже 1 січня виповнилося 100-ліття від дня його народження, а 15 жовтня – 50-ліття з дня підступного вбивства великого сина України.

З нагоди цих історичних дат в українських церквах Великого Клівленду відслужено панахиду за убієнного Степана Бандеру совєтським аґентом КҐБ. Священики у проповідях уміло пов’язали Божу науку з іменем вірного сина України. Багатоголосе “Вічная пам’ять” лише підтверджує, що ім’я безсмертного борця за волю України навічно залишиться в серцях українського народу. А в Святопокровському осередку в Пармі, Огайо відбулася урочиста академія з відзначення ювілейних дат Степана Бандери, яку відкрив голова ділового комітету Ігор Дячун. Під урочисті українські марші до зали внесено знамена Організації Українських Націоналістів, Українських Січових Стрільців, Української Повстанської Армії, Українських Американських Ветеранів, Організації Оборони Чотирьох Свобід України, Спілки Української Молоді і Пласту. А в глибині сцени на червоно-чорному і синьо-жовтому тлі - великий портрет Степана Бандери, до якого на п’єдестал покладено Вінок Слави.

Відтак, Ігор Дячун представив присутнім гостя з України, редактора газети „Шлях Перемоги", заступника директора Центру Національного Відродження ім С. Бандери, Віктора Рога. Доповідач на цікавих і маловідомих історичних фактах розповів про людину-легенду, людину-прапора нації, легендарного організатора і провідника ОУН Степана Бандеру. Присутні переглянули кінострічку про Степана Бандеру “Ціна Свободи”. Редактор Петро Твардовський провів інтерв’ю з Віктром Рогом, яке транслювалося 1 листопада на радіохвилі “Україна” в Клівленді. В інтерв’ю гість з України зокрема заначив: «Пригадую події кінця 80-х початку 90-х років, коли тільки ОУН говорила про необхідність визнання ОУН-УПА, про необхідність соборності українських земель та багато інших радикальних заходів і гасел, про необхідність постання української саме національної держави, то сьогодні вже ці гасла, ці ідеї стали фактично державною політикою. Значною мірою і Президент України Віктор Ющенко, і ряд політичних партій, які хочуть працювати на благо України, сьогодні використовують наші ідеї, сповідують наші ідеали і я радий цьому. Це значить, що ми були і є сьогодні на правильному шляху.»

Повний текст читайте на сайті «Український погляд» - http://www.ukrpohliad.org.

Василь Романчук, Клівленд

Published on 12 November 2009