У Харкові МНКівці допомогли ветерану УПА

28 жовтня члени Молодіжного Націоналістичного Конгресу завітали до учасника національно-визвольних змагань Боєчка Івана Михайловича, що проживає у Харкові. Цей візит МНКівці вчергове здійснили з метою підтримки справжніх Героїв держави, за яку боролись вояки УПА. Держави, що досі не визнає їхньої жертовної боротьби, ветерани якої не отримують жодної допомоги до пенсії чи бодай відповідного статусу.

У 1944-ому, будучи 13-тилітнім хлопцем, Боєчко Іван активно включився у організаційну роботу в якості зв’язкового. Вже змалку йому довіряли неабиякі завдання, які він сумлінно виконував. Розповідав також про численні арешти, як з боку німецької поліції, так і з боку совєтської НКВД. Але кожного разу його відпускали, бо жорстка конспірація не давала ніяких доказів ворогам: «У лютому 1944-ого року у нашій хаті постійно переховувались упівці. Одного разу ввечері ми вечеряли з ними, і це якось побачив один поляк, який шив для нас взуття. Вояки повечеряли і вирішили рушати далі, вночі вийшовши з села. Ранком забігають до нашої хати німецькі поліцаї, вкладають всіх на підлогу під прицілом кулеметів. Обшукали спочатку хату, потім стайні. Нічого не знайшовши, посаджали всю сім’ю в машину і рушили до відділка, що знаходився тоді у Калуші. Там посадили мене у якусь кімнатку. Просидів я там години зо дві, і мене повели на допит. Допитували декілька раз, кричали, били по руках, але я казав, що нікого в нас вдома з чужих людей не було. Не маючи доказів, мене відпустили. І пішки вночі, один зі всієї сім’ї повернувся додому…».

Старому вояку МНКівці подарували продуктовий набір, допомогли в побутових проблемах та висловили щиру подяку за життєву лінію наскрізь пронизану боротьбою за ідеали Української Соборної Самостійної Держави. Адже головне для нього – це звичайна увага з боку молоді, свідчення того, що його боротьба не була марною.

Прес-служба ХОО МНК

Published on 4 November 2009