Пізнай себе – пізнаєш світ! В Києві відбулася Всеукраїнська підсумкова конференція з мандрівництва

Наприкінці жовтня в м. Києві відбулася Всеукраїнська підсумкова конференція з мандрівництва, яка проходила в рамках Комплексної програми з мандрівництва «Пізнай себе – пізнаєш світ». Цей захід став одним із зразків пошуку альтернативного підходу до виховання української молоді та популяризації громадського руху. Проект, що реалізується ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» за сприяння Міністрества сім`ї, молоді і спорту України, спрямовано на вирішення проблем низького рівня громадянської свідомості та патріотизму молоді, формування та розвитку особистості на засадах духовності, позитивного ставлення молоді до фізичного та інтелектуального самовдосконалення тощо.

Гасло «Пізнай себе – пізнаєш світ» було обрано не випадково, адже саме у цьому короткому «меседжі» мандрівного філософа Григорія Сковороди організатори намагалися виразити актуальну та інноваційну суть проекту. Адже через самопізнання, розкриття потенціалу і можливостей кожної молодої людини, через включення її в соціальний процес будується шлях до майбутнього держави.

Програма від початку була розрахована на 5 етапів, але у зв’язку зі скороченням фінансування державних цільових програм підтримки молоді, цьогоріч було реалізовано лише три. Але, попри все, якісні і кількісні показники проекту були виконані. Про це говорить і та обставина, що заходи, які проводилися в рамках програми, змогли відвідати понад 500 осіб з усіх регіонів України; також було залучено велику кількість молодіжних громадських організацій патріотичного спрямування. Окрім МНК це,зокрема – Спілка Української Молоді, НСОУ «Пласт», Молода Просвіта, Фундація Регіональних Ініціатив та інші.

На підсумковій конференції перед її учасниками виступили Голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу Іляш Ярослав, фахові інструктори з туризму та спортивного орієнтування Кішка Іван (Київ), Лучанінова Наталка (Суми), Бень Андрій (Львів), завідуюча екскурсійно-краєзнавчим відділом Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю Стойняк Ірина та слухач Національної академії державного управління при Президентові України Олександр Пархоменко (Харків).

До присутніх звернувся і заступник керівника Української Інформаційної Служби Сергій Пархоменко, якйи наголосив на важливості тієї діяльності, яку впроваджує МНК, особливо – на ниві роботи з молоддю, тобто це – і мандрівництво, і табірництво, й інформаційні заходи, що сприяють підвищенню соціальної активності населення та вихованню почуття патріотизму. Зі свого боку доповідач запевнив, що УІС і надалі максимально інформаційно підтримуватиме і висвітлюватиме подібні заходи, адже МНК є давнім партнером інформагенції.

Організатори заходу також подякували за підтримку директора туристичної агенції «Terra Incognita», члена СУМ Сергія Підмогильному, який є щирим подвижником українського історико-пізнавального туризму та надавав проекту консультаційну та матеріальну допомогу.

Під час конференції було надано поради з проведення мандрівок, підбито підсумки проведення всіх заходів програми та обговорено матеріали дляпрактичного посібника з мандрівництва, який розкриває основні складові організації і проведення мандрівних таборів і що найближчим часом має вийти друком в м. Києві. Ця книга, за задумом організаторів, має розкрити основні аспекти організації і проведення мандрівництва. Вона стане підсумком праці досвідчених мандрівників - учасників конференції з практичного мандрівництва в рамках програми «Пізнай себе – пізнаєш світ».

«Ми переконані, що посібник стане незамінним у діяльності молодіжних організацій та їх лідерів. Адже молодість – це найромантичніша і сповнена пригод частина життя людини. Тому мандрувати – це найкращий спосіб збагатити досвідом і враженнями своє молоде життя», - наголосив у заключному слові Голова МНК Ярослав Іляш.

Сергій Багряний, Інформцентр МНК

Published on 26 October 2009