Відійшла у вічність Ірина Сеник

У глибокому смутку Організація Українських Націоналістів (бандерівців) повідомляє, що 25 жовтня 2009 року померла відома поетеса, член Організації Українських Націоналістів, член Української Гельсінської групи Ірина Сенник.

Народилася Ірина Сеник 8 червня 1926 у сім’ї січових стрільців. У 1941 році стала членом ОУН. 12 грудня 1945 року її заарештовано як учасницю національно-визвольного руху та засуджено у березні 1946 року терміном на 10 років таборів.

Покарання член ОУН відбувала в таборах Іркутської області (Заозерлаг, Ангарлаг).

З 1955 важко хворіла. Закінчила у місті Новокузнецьку медичне училище. А у вересні 1968 звільнена з умовою, що не повернеться до Львова. Оселилася в Івано-Франківську, де близько зійшлася з шістдесятниками. Однак, у 1972 році знову була заарештована за звинуваченням у проведенні «антирадянської агітації і пропаганди». У січні 1973 року Івано-Франківський обласний суд визнав Сеник особливо небезпечною рецидивісткою. Але, враховуючи інвалідність, цю громадську діячку було засуджено на 6 років таборів суворого режиму і на 5 років заслання.

У листопаді 1978 року, після відбування таборів, Ірина Сеник етапована на п’ятирічне заслання. З 1979 року Сеник стала членом Української Гельсінської групи. Загалом Ірина Сеник провела у неволі 34 роки.

Своєю довголітньою жертовною працею вона заслужила повагу, сердечну подяку та низький уклін від своїх співвітчизників та побратимів.

Нехай наші спільні молитви допоможуть їй на шляху у блаженну Вічність, а вічна пам’ять про вірну дочку України залишиться в наших серцях.

Провід ОУН (б)

Published on 26 October 2009