В Києві відбувся Урочистий Вечір «Лицарі волі», присвячений 67-й річниці створення УПА та 65-й УГВР

25 жовтня в київському міському Будинку вчителя відбувся Урочистий Вечір «Лицарі волі», присвячений 67-й річниці створення Української Повстанської Армії та 65-й - Української Головної Визвольної Ради.

Захід організовано Українським інститутом національної памяті та Центром національного відродження імені С. Бандери за сприяння Української Інформаційної Служби і мистецького об’єднання «Остання барикада»; організаційну підтримку надала Київська міська державна адміністрація.

Вечір складвся з офіційної частини (привітань представників державної влади), спогадів учасників національно-визвольних змагань та виступів музичних гуртів та сольних виконавців.

Так, для всіх присутніх було зачитано вітальне слово від Президента України та Міністерства оборони України.

Учасників та гостей Урочистого Вечору потішили своїми виступами легендарний гурт «Рутенія», бандурист Тарас Компаніченко, хор «Чумаки», співак Андрій Кошман, актори Галина Яблонська, Кирило Булкін та Василь Шандро, що декламували поему Д.Павличка «Кирило Осьмак».

А основною частиною заходу були спогади людей, що мають безпосереднє відношення до національно-визвольної боротьби середини ХХ ст.: сотенний УПА Мирослав Симчич, дочка президента УГВР Кирила Осьмака Наталія Осьмак, зв‘язковий Романа Шухевича Любомир Полюга, який поділився своїми особистими враженнями про Головнокомандувача УПА та про спецзавдання, які виконував на доручення командування Української Повстанської Армії.

Але найбільш запамятався присутнім виступ Мирослава Симчича, який переповів історію тих військових операцій УПА, в якому йому довелося брати участь, командувати з’єднаннями повстанців.

Також у своєму виступі М. Симчич висловив занепокоєння роздробленістю напередодні виборів Президента українських патріотичних сил, які на словах декларують вірність національним цінностям, а відтак – і відсутність чіткої визначеності, єдності думок серед патріотично спрямованого українського електорату.

«В такій непростій ситуації, я гадаю, у нас, українців, є лише один вірний вибір. Це – діючий Президент Віктор Ющенко, саме його ми маємо підтримати як єдиного виразника інтересів української нації», - підкреслив сотенний УПА.

Українська Інформаційна Служба

Published on 26 October 2009