Сумщина відсвяткувала Покрову

Покрова для Сумчан видалася досить насиченою заходами та подіями. У середу, 14 жовтня біля пам’ятної дошки Семену Сапуну з нагоди Дня Української Повстанської Армії та Дня українського козацтва відбувся мітинг за участі представників громадських організацій, політичних партій, козацтва, істориків, активної молоді.

Учасників зібрання привітав із козацьким святом заступник голови облдержадміністрації Олег Медуниця. Він відзначив, що дата 14 жовтня знаменна тим, що окрім великого релігійного свята Покрови, цей день є днем утворення Української Повстанської Армії. Було вручено подяки Президента України та голови облдержадміністрації за сумлінну плідну працю, високий професіоналізм, активну громадську діяльність та з нагоди Дня Українського козацтва багатьом діячам Сумської громади та держслужбовцям, в тому числі і одному з членів СОО МНК – головному спеціалісту відділу зв’язків з політичними партіями та громадськими організаціями управління з питань внутрішньої політики головного управління зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олексію Усенку.

По закінченні мітингу було покладено квіти до меморіальної дошки Семену Сапуну – керівнику ОУН в Сумській області в 1941-1942 роках.

Цього ж дня відбулася смолоскипна хода за участі представників молодіжних громадських організацій м.Суми. Ініціаторами та організаторами даного заходу були представники патріотичних організацій Сумщини. Головна ідея заходу – визнання УПА.

Наступного дня у Сумах відбувся вечір пам'яті Степана Бандери до 50-річчя з дня його смерті. Представники громадських організацій, молодіжних об'єднань, історики, науковці, широке коло громадськості долучилися до обговорення ролі Степана Бандери у державотворчих процесах на теренах України з метою донести до молодого покоління історичну правду, проказати велич постаті Степана Бандери і його внесок у боротьбу за відновлення української державності, – повідомляє офіційний сайт обласної адміністрації.

Про провідника Організації українських націоналістів, якого було підступно вбито радянським агентом у Мюнхені 15 жовтня 1959 року, присутнім розповіли директор Державного архіву Сумської області Геннадій Іванущенко та історик, краєзнавець Олег Корнієнко. Учасники зустрічі також переглянули фільм «Степан Бандера – ціна свободи».

Прес-служба СОО МНК

Published on 22 October 2009