Зустріч Віктора Рога з українською громадою Чикаго

В середині жовтня в школі українознавства «Рідна школа» м. Чикаго відбулась зустріч учнів старших класів з редактором газети «Шлях Перемоги», заступником Центру Національного Відродження Віктором Рогом, який завітав туди разом із заступником голови УККА (відділ Іллінойс) п. Павлом Бандрівським.

Віктор Рог розповів учням про свої молоді шкільні роки, про основні фактори, які вагомо вплинули на формування національно-патріотичного світогляду, на усвідомлення відповідальності за долю України. Редактор «Шляху Перемоги» цікаво й актуально розкрив хід подій, які відбулись у Києві в 1990 році, особливо акцентуючи увагу на великій ролі молодіжних організацій, поділився своїми спогадами про студентське голодування в Києві, де він був активним учасником. У своєму виступі доповідач наголосив на важливості навчання у «рідній школі».

А 11 жовтня в церкві св. Володимира і Ольги м. Чикаго за ініціативи конференції українських державницьких організацій та відділу Іллінойс УККА, за участю представників СУМу та обєднання жінок ОЧОСУ, прихожан та парафіян церкви, відправлялася панахида в пам'ять провідника ОУН Степана Бандери. Панахиду відправив настоятель церкви св. Володимира і Ольги о. Іван Кротець та душ пастирі парафії святих Володимира і Ольги та катедри св. Миколая.

Після закінчення панахиди в аудиторії церкви відбулася зустріч української громади Чикаго з Віктором Рогом. Пан Рог у своєму виступі окреслив політичне значення і людську велич Провідника ОУН с. Бандери.

Присутні також мали змогу переглянути фільм «Великі українці» Вахтанга Кіпіані. Фільм викликав неабиякий резонанс серед аудиторії. Молодше покоління ознайомилось з унікальними кадрами документалістики з судового процессу над Бандерою та його побратимами, послухало живий голос провідника ОУН. Фільм дуже розчулив і старше покоління, адже ці кадри нагадали йому про буремні роки молодості та визвольної боротьби, про загиблих рідних на близьких.

Published on 21 October 2009