Свято УПА в Харкові

14 жовтня 2009 року, у місті Харкові біля пам’ятного знаку в честь УПА, що знаходиться в Молодіжному парку, за участю МНК, КУНу, священослужетелів УАПЦ та інших організацій пройшло святкування Дня Української Повстанської Армії. Захід був запланований на 15.00. Але не обійшлось без втручання з боку влади, оскільки по регіональних ЗМІ була розповсюджена інформація, що захід націоналістів скасовано взагалі. Проте, ця дезінформація не вплинула на кількість бажаючих прийти й відсвяткувати 14 жовтня.

Як і торік, підходи до пам’ятника були оточені колоннами міліції. Зрозуміло, що стражі порядку навідріз відмовлялись пускати патріотів для покладання квітів і читання панахиди. Через деякий час судовий виконавець зачитав постанову, згідно якої у судовому порядку захід був перенесений на 16.00. Та громада обурилась такою неправомірною реакцією влади, і відстояла право на проведення заходу, хоч і не біля самого каменю. Обійшлось без конфліктів, так як представники лівих сил закінчили свій мітинг раніше.

Приємно здивувало те, що на святкування прийшли студенти з вищих навчальних закладів Харкова, що приїхали на навчання з різних міст України: Кіровограду, Тернополя, Львова, Криму.

Впродовж всього мітингу люди мали змогу підйти до мікрофона і висловити свою думку щодо дій влади і лівих сил проти визнання героїв ОУН-УПА, про феноменальність українського національно-визвольного руху, і просто поздоровити всіх присутніх зі святом.

Зокрема, в своїй промові голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу в Харківській області Сергій Кузан відзначив феноменальність партизанського руху УПА, адже «насьогодні навіть історики АН РФ, при всій своїй нелюбові до націоналістів, визнають, що ні на території СРСР з часу його становлення 1918р. й до розпаду в 1991р., ні на території країн періоду Варшавського Договору за весь час існування «під протекторатом» СРСР, - не існувало жодної сили, здатної в таких масштабах і протягом такого тривалого часу протистояти Радянському Союзу. Жоден партизанський рух в вищезгаданих країнах не міг зрівнятись з УПА».

Звертаючись до працівників міліції, С. Кузан зазначив: «Ми розуміємо те, що не пускаючи учасників мітингу покласти квіти до пам’ятника, ви виконуєте наказ вашого керівництва. Але подумайте над тим, хто є цим керівництвом. Ми всі розуміємо, хто такі Добкін та Фельдман. А ви ще й зі свого професійного досвіду знаєте, що таке наркоман, і що таке «торгаш». Тож, чи справедливими є рішення, які унеможливлюють навіть літнім людям в день їхнього свята перешкоджати навіть наблизитись до пам’ятника, щоб вшанувати Героїв та покласти квіти?»

Святкування закінчилось загальним виконаням гімну України.

Прес-служба ХОО МНК

Published on 19 October 2009