МНКівці відвідали Меморіал пам'яті жертв окупаційних режимів

28 вересня молодь Львівського осередку МНК відвідала Меморіал пам'яті жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» розташований у Львові в приміщенні тюрми, де знаходились каральні органи трьох окупаційних влад: польської, радянської та німецької. Це перший в Україні музей-в'язниця. Метою екскурсії було ознайомлення з страшними сторінками історії України під окупацією, прагнення краще зрозуміти долю українського народу в тих важких умовах та вшанувати усіх, хто боровся з окупантами до останнього.

Початкову експозицію Меморіалу «Тюрма на Лонцького» розташовано на першому поверсі будинку, де максимально збережено автентичний вигляд колишньої тюрми, яка не зазнала жодних змін відтоді, коли тут перебували політичні в'язні. Вхід в Меморіал - з вулиці Брюлова (колишня Лонцького), через який потрапляли арештовані. Зараз експозиція Меморіалу має три сюжетні лінії: історія споруди, в'язничний побут та масові розстріли в кінці червня 1941 року.

«У цій в’язниці було ув’язнено багато свідомих українців, націоналістів, зокрема С.Бандеру, Я.Стецька, І.Климіва, К.Зарицьку, Ю.Шухевича, М.Хмільовського та безліч інших діячів ОУН та УПА. Тому під час відвідин музею ми мали змогу відчути той непоборний український дух, який не могли затримати ні тюремні грати, ні жахливі умови та жорстокі катування.» - повідомив голова Львівського осередку МНК Андрій Бень.

Прес-служба ЛОО МНК

Published on 30 September 2009