Відбувся табір-джамборі «Повстанська ватра»

Націоналістичні табори - це не самоціль, це одна із ланок великого ланцюга, це тривкі гранітні підвалини великої будови на ім'я "Україна". Однією з організацій, яка активно займається проведенням таких таборів, є Молодіжний Націоналістичний Конгрес (МНК).

Вже сім років поспіль напочатку жовтня свідома українська молодь з усіх куточків України з’їжджається на молодіжний табір-джамборі «Повстанська Ватра», який і організовує МНК. За свою історію «Повстанська Ватра» відвідала героїчні землі Рівненщини, Волині, Вінниччини, Сумщини, побувала на Київщині, Тернопільщині та Харківщині.

Цього року табір проходив 1-4 жовтня поблизу с. Слов’ятин Бережанського району Тернопільської області на базі музею ОУН-УПА. Тут в листопаді 1943 року в непрохідних лісах таємно було побудовано вишкільний табір для вишколу та підготовки бійців УПА. Всі вишкільники були розподілені штабом по підрозділах Подільської воєнної округи УПА «Лисоня», тут створювалася легендарна сотня «Бурлаки».

Польові умови проживання, фізичні навантаження, патріотичний запал та особлива атмосфера братерства дали змогу хоча б частково перейнятись націоналістичним духом, що панував у лавах УПА.

Символічне відкриття табору розпочалося із покладання квітів на могилу видатного громадсько-політичного діяча Івана Гавдиди - хрещеного батька МНК. Далі на учасників чекало чотири незабутніх таборових дні.

Програма «Повстанської Ватри-2009» була дуже насиченою і перевершила сподівання навіть досвідчених таборовиків. Організатори табору вдало поєднали фізичний вишкіл із теоретичними заняттями.

Учасники табору прослухали низку лекцій про історію виникнення та ідеологію МНК, національно-визвольний рух України, діяльність та менеджент МГО та змагались в інтелектуальному брейн-ринзі «Цікава Україна». Проте найбільше таборовикам запам’яталась практична частина, яка відрізнялись напруженістю та різноманітністю. Кожен таборовик пройшов нелегку смугу перешкод, що вимагала не лише хорошої фізичної підготовки, але й вміння працювати в команді та допомагати одне одному. Запеклими виявились змагання із боксу, регбі та футболу. Таборовики також мали змогу проявити свою вправність та силу духу під час альпіністичного вишколу та змагань із пейнтболу.

Щовечора молодь жартувала, співала пісень та розповідала цікаві історії, гріючись біля спільної ватри. Та на цьому день не закінчувався, адже вже через кілька годин команда «Алярм!» піднімала табір на ноги.

«Мені здається, що за ці чотири дні табору я пережив все - страх, рішучість,відвагу, холод, біль, жаль і радість. Але я розумію, що це зовсім мізерна частка порівняно з тим, що відчували воїни ОУН-УПА. Це був мій перший табір, але без жодного пафосу я скажу одне – його я ще довго пам’ятатиму!» - своїми враженнями поділився один із наймолодших учасників табору друг Пиріжок.

Програму вдало виконано, таборовики задоволені, головна мета виправдала себе. Тому із впевненістю можна сказати, що табір удався! 4 жовтня після нагородження кращих учасників та підбиття підсумків табір закрили до наступного року. Та, роз’їжджаючись по домівках, молоді хлопці та дівчата везли із собою іскру націоналістичного духу, який, як і півстоліття тому, жевріє в серцях та закликає до нових перемог та звершень.

Інформцентр МНК

Published on 9 October 2009