Тарас Рондзістий: «Росія втягує нас у збройний конфлікт з Грузією»

«Рішення російського керівництва щодо супроводу у нейтральних водах Чорноморським флотом кораблів невизнаної Абхазької республіки ставлять під загрозу національну безпеку України», - заявив у коментарі УІС представник Центру національного відродження ім. С.Бандери Тарас Рондзістий.

«Восени 2008 р. парламент Грузії ухвалив закон "Про окуповані території", який обмежує економічну діяльність і співпрацю з Абхазією та Південною Осетією. Таким чином судна, які без дозволу прямують до Абхазії, з погляду Грузії, не тільки порушують прикордонний режим, а й співпрацюють з сепаратистським керівництвом невизнаної країни. Отже, кораблі ЧФ, які базуються в Криму, втягують українську територію в зону тліючого конфлікту, оскільки бази російського флоту в Криму стають об’єктами можливих військових атак з боку Грузії у разі розгортання повномасштабного зіткнення на Чорному морі».

Тарас Рондзістий наголосив, що «ми вже були свідками, коли грузинські кораблі неодноразово затримували на шляху до Абхазії. Проти їх капітанів і екіпажів були порушені кримінальні справи. Участь кораблів ЧФ у подібних ситуаціях обов’язково призведе до загострення ситуації».

«Участь кораблів ЧФ в супроводі абхазьких суден призведе також до нехтування з боку росіян рішеннями української влади щодо порядку пересування військових одиниць російського флоту українською територією. А це може дестабілізувати ситуацію в чорноморському басейні та призведе до нового конфлікту Києва і Москви. Саме тому МЗС України повинно відреагувати на наміри росіян щодо участі кораблів у тліючому кавказькому конфлікті і попередити Росію про можливі негативні наслідки такого рішення».

Українська Інформаційна Служба

Published on 9 October 2009