В Києві презентували ювілейну монету та збірку коміксів, присвячених Степанові Бандері

11 вересня, в п’ятницю, в Києві відбулася презентація ювілейної монети, випущеної з нагоди 100-річного ювілею Провідника Організації Українських Націоналістів (революційної) Степана Бандери, а також збірки дитячих коміксів, присвячених Голові ОУН, підготовлених Спілкою Української Молоді в Україні за сприяння Української Інформаційної Служби.

В презентації взяли участь директор компанії-виробника монети «Експрес Кур’єр корпорейшн» Максим Габер, перший заступник голови СУМ в Україні Неля Лавріненко та керівник Української Інформаційної Служби Андрій Левус.

Директор «Експрес Кур’єр корпорейшн» Максим Габер розповів, що виготовлена з незільбергу монета, діаметром - 30мм, товщиною – 3мм, випущена в липні 2009 р. тиражем 500 штук, є свого роду унікальною, адже окрім «Експрес Кур’єру» подібних речей в Україні поки що не випускала жодна фірма. «Ми вже маємо досвід виготовлення ювілейних монет, присвячених Помаранчевій революції, 15-річчю Незалежності України, а також декільком державним діячам, зокрема й Віктору Ющенку, тепер от з’явилася монета, присвячена Бандері», - повідомив М. Габер.

«Ми завжди виховували своє молоде членство на прикладі таких постатей як Бандера. Для нас важливо, щоб і та молодь, яка не має стосунку до патріотичних громадських організацій, все одно сприймала Бандеру як героя, як борця за волю України, а не як «колаборанта» і «зрадника». Тому ми започаткували практику випуску коміксів, в яких у доступній для дитини формі пояснюємо, за що і як боролися наші славні попередники. Це вже третя збірка, присвячена Бандері, але вона доповнена унікальними фотоматеріалами, спогадами доньки Провідника ОУН та його біографічними даними», - наголосила заступник голови СУМ в Україні Неля Лавріненко.

«100-річчя з дня народження лідера ОУН(р) – це знакова дата для нашого суспільства, яка спонукає нас переосмислити роль Бандери для України. Настав час раз і назавжди позбавитися тих негативних штампів, які на нього «ставила» радянська, а зараз – російська пропаганда. Зараз, коли проти України ведеться підривна діяльність з боку Кремля, ім’я Бандери має знову стати символом спротиву і непокори різного роду імперіалістам», - підкреслив керівник УІС Андірй Левус.

Українська інформаційна служба

Published on 11 September 2009