Тарас Рондзістий: Зруйнування пам’ятного Хреста мазепинцям на місці Полтавської битви – справа рук українофобів

«Антиукраїнські акції, на кшталт зруйнування пам’ятного Хреста мазепинцям на місці Полтавської битви, трапляються все частіше. Очевидно, українофоби почувають себе безкарними і недоторканими. А це можливо лише за умови прикриття їхніх злочинів посадовцями різних рівнів», - наголосив в коментарі УІС представник Центру національного відродження ім.С.Бандери Т.Рондзістий.

«Особливо насторожує той факт, що цей акт вандалізму трапився саме в Полтаві, адже саме тут відбувається гострий конфлікт між патріотичною громадськістю та проросійськи налаштованим мером-бютівцем А.Матковським. Міськвиконком відверто саботує встановлення пам’ятника Гетьману Іванові Мазепі і радикально протидіє іншим національним ініціативам. Це й створює в Полтаві плдіне підґрунтя для злочинів українофобських угрупувань.Тому правоохоронні органи повинні врахувати цей фактор у розслідуванні даного злочину, якщо, звичайно, таке взагалі буде проводитись», - підкреслив представник ЦНВ ім.С.Бандери.

Нагадаємо, 5 вересня невідомими було знищено хрест, встановлений 8 липня, в день 300-річчя Полтавської битви, громадськістю Полтавщини за ініціативи Українського інституту національної пам’яті.

Українська інформаційна служба

Published on 8 September 2009