У Києві відбулася презентація книги «Антологія українського націоналізму»

3 вересня в Центрі національного відродження відбулася презентація книги «Антологія українського націоналізму», нещодавно виданої Українською Видавничою Спілкою імені Юрія Липи. В ній взяли участь упорядник видання Віктор Рог, кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка Іван Патриляк, керівник Української Інформаційної Служби Андрій Левус.

Як зазначив Іван Патриляк, презентована книга є збірником основних праць ідеологів українського націоналізму, таких як Дмитро Донцов, Степан Бандера, Степан Ленкавський, Микола Міхновський, Юрій Липа, Олена Теліга, Ярослав Стецько, Петро Полтава та інші.

«Цінність цього видання полягає в тому, що тепер читач не обов’язково має ознайомитися з усіма працями означених авторів аби дізнатися про їхній погляд на політичний, економічний, суспільний устрій української держави, натомість може в одній лише книжці вибрати те, що його цікавить найбільше. Принагідно він може прочитати і про життєвий шлях ідеологів, чиї праці увійшли до збірки, адже про кожного з них є окрема біографічна стаття», - наголосив історик.

«Це довгоочікуване видання, видання актуальне і потрібне, як ніколи», - сказав під час презентації Андрій Левус. Він зауважив, що сьогодні першоджерела української націоналістичної думки ще мало відомі і поширені, що призводить до значних викривлень в суспільній уяві як власне ідеологічних засад, так і політичної практики українського націоналізму.

Високо оцінив вихід книги політолог Богдан Червак. Подякувавши видавцям, він зауважив, що відтепер є своєрідний «лакмусовий папірець», критерій, за відповідністю до якого (не декларативною, а реальною), можна оцінювати ту чи іншу політичну силу, того чи іншого політичного діяча. «Теоретична спадщина українського націоналізму обширна і багатогранна. Ми можемо легко назвати десяток ідеологів цього напрямку, але хто назве бодай кількох власне українських ідеологів лібералізму чи комунізму? Власне цей факт свідчить про органічність та власнопідметність української національної ідеї», зауважив Богдан Червак.

Про роботу над виданням та його зміст і сенс розповів упорядник антології Віктор Рог. «Важливим є те, що ця збірка може бути корисною не лише окремим науковцям, дослідникам, але й людям, які не займаються наукою, а в першу чергу - студентам. Розуміння спадщини багатьох ідеологів націоналізму і переосмислення суспільством їх ролі стане важливим кроком у формуванні почуття патріотизму у нашої молоді, підвищить зацікавленість історичним минулим України», - підкреслив заступник директора Центру національного відродження імені Степана Бандери, упорядник збірника Віктор Рог.

Перед учасниками презентації, серед яких були журналісти, громадські та політичні діячі, науковці, студіююча молодь, Віктор Рог висвітлив плани й щодо другого тому, праця над яким зараз активно триває. Відгукуючись на численні прохання читачів, вирішено дещо змінити попередню його концепцію і поряд з текстами другої половини минулого століття та матеріалами Зборів та Конференцій ОУН таки опублікувати праці, котрі не увійшли до першого тому, зокрема статті Євгена Онацького, Євгена Маланюка, Осипа Бойдуника та інших авторів.

Українська інформаційна служба

Published on 3 September 2009