Козацький табір на Хрещатику

Низка козацьких організацій, які входять до складу Ради Українського козацтва при Президентові України святкували День Незалежності України спільно з Київською міською державною адміністрацією.

24 серпня 2009 р. на вул. Хрещатик на площі перед Київською міською державною адміністрацією відбувся історично-мистецький фестиваль «Українській козацькій державі 360 років».

Такого столиця України ще не бачила. Прямо на порозі мерії виросла справжня козацька фортеця з високими стінами та вежами, де на чатах стояли козаки в національних козацьких строях з мушкетами та списами. Площу перед фортецею козаки оточили козацькими возами і гарматами. Кияни та гості столиці були дуже вражені таким дійством. З самого початку зведення козацької фортеці та табору вози та гармати були просто обліплені дітьми, а дорослі щирими оплесками вітали виступи учасників фестивалю.

Організатори цього святкового дійства послуговувалися основними правилами спорудження козацького табору, а саме обнесення табору возами, які скріплювалися між собою. В такій польовій фортеці люди могли знайти захисток від нападу ворогів на доволі значний час, а козаки могли малими силами довго тримати оборону проти ворога.

Сигналом до відкриття фестивалю були гучні постріли козацьких гармат. Відкрив фестиваль заступник голови Київської міської державної адміністрації Рудик Сергій Ярославович.

Під час офіційної частини виступили присутні на відкритті фестивалю члени Ради Українського козацтва при Президентові України: почесний гетьман Українського козацтва керівник Комітету розвитку Українського козацтва в Україні та діаспорі Володимир Мулява та Верховний отаман МГО “Українське верховне козацтво” Владислав Павловський, а також представники козацьких організацій: від Генеральної старшини МГО “Реєстрове Українське Народне Козацтво” Володимир Філоненко і від ВГО “Всеукраїнська федерація “Спас” Костянтин Рижов.

Керівник Секретаріату Ради Українського козацтва при Президентові України Анатолій Грива привітав усіх з Днем Незалежності України та 360-річницею Української козацької держави гетьмана України Богдана Хмельницького, яка за відповідним Указом Президента України Гетьмана України Віктора Ющенка відзначається в цьому році.

Благословив учасників фестивалю настоятель Парафії святих апостолів Петра і Павла Української Православної Церкви Київського Патріархату протоієрей о. Григорій.

Головним організатором фестивалю виступила МГО “Реєстрове Українське Народне Козацтво” (Верховний отаман Володимир Сумовський), а співорганізаторами і учасниками стали: ВГО “Всеукраїнська федерація “Спас” (Олександр Притула), МГО “Міжнародна федерація Бойового Гопака” (Володимир Пилат), МГО “Українське верховне козацтво” (Владислав Павловський) та ВГО “Звичаєва Громада Українських Козаків” (Євген Петренко).

Велику організаційну роботу провели отамани МГО “Реєстрове Українське Народне Козацтво” Юрій Палієв і Володимир Забуга.

У показових виступах з національних видів бойових мистецтв взяли участь вихованці Міжнародної федерації Бойового Гопака (Андрій Середюк) та Всеукраїнської федерації “Спас” (Костянтин Рижов).

Присутніх на фестивалі глядачів порадували своїми виступами Козацький фольклорний гурт «Вольниця» (Володимир Яремчук) та Київський обласний музично-драматичний театр ім. Саксаганського (В’ячеслав Усков). Під час проведення фестивалю народні майстри з Обухівщини продемонстрували майстер клас у виготовленні вишивки, різьбі та ін.

На завершення козаки традиційно пригощали усіх охочих кулішем, який був зварений прямо в козацькому таборі під час проведення фестивалю. Всі хто бажав мали змогу ознайомитися з рецептом приготування кулішу. мВеликий інтерес, який проявили кияни та гості міста як до самого дійства, а с особливо, до козацьких возів, гармат, фортеці, молодих козаків, які були одягнені в національні козацькі строї, свідчить про потребу проведення таких заходів національно-патріотичного характеру у м. Києві.

Керівник Секретаріату Ради Українського козацтва при Президентові України Анатолій ГРИВА

Published on 28 August 2009