Відбувся спеціалізований табір „Руса коса ім. О. Басараб”

З 15 по 19 серпня на Сумщині за фінансової підтримки Управління у справах сім`ї та молоді Сумської обласної державної адміністрації в рамках реалізації проекту «Руса коса 2009» відбувся спеціалізований вишкільний табір „Руса Коса ім. О. Басараб”, який щорічно проводиться Молодіжним Націоналістичним Конгресом.

Історія „Русої Коси” розпочалася ще з 2003 року у краснопільських лісах, коли було проведено перший Всеукраїнський спеціалізований вишкільний табір для дівчат, які виявили бажання випробувати себе в екстремальних умовах, загартувати свій дух, поділитись досвідом та здобути нові знання. Перший такого роду табір був охрещений як "експериментальний". І вже зараз можна з впевненістю сказати – експеримент удався.

Вишкільні табори для дівчат надалі проходили на території Тернопільської (2004 р.), Рівненської (2005 р.), Черкаської (2006 р.), Харківської (2007 р.), Волинської (2008 р.) областей. Кожен табір був унікальним, абсолютно відмінним від попереднього. Вишколи запам’ятовуються різноманітними змаганнями, запеклими тереновими іграми, регбі та рукопашем, виснажливими аскетичними днями та раптовими нічними алярмами.

Не менш унікальним та захоплюючим був і цьогорічний табір, що повернувся на Сумщину. Він був приурочений до 120-річчя від Дня народження Ольги Басараб, що стала взірцем непохитності та нескореності української патріотки. Учасницями табору стали близько двадцяти дівчат з усіх регіонів України.

Метою проведення табору є формування активного провідного дівочого середовища серед членства Організації шляхом культивування ідеалів-рис, закладених в заповіді Волюнтариста, Катехизисі українського націоналіста, виражених в чинах визначних попередниць.

Програма табору надала чудову нагоду учасницям для перевірки себе. Вона складалася як з практичної, так і теоретичної частини. Учасниці прослухали низку спеціалізованих лекцій та гутірок на різну тематику. Серед них лідерство, структура МНК, конфлікти, маніпуляція, написання проектів, діяльність ГО. Особливу увагу приділено лекції про жінок в історії України, де детальніше зупинилися на біографії Ольги Басараб.

Певною родзинкою цього табору вже давно стало те, що кожна учасниця бере участь у наповненні програми, готуючи лекцію чи гутірку.

Практична частина складалася з туристичних та спортивних змагань, смуги перешкод, вимаршу та нічного орієнтування на місцевості.

„Це був мій перший подібний табір, але він на все моє життя став для мене способом змінити себе і перемогти свої слабкості, виховати свою волю та навчитися перемагати. Я надовго ще запам’ятаю всі ті нічні алярми, неперевершені ватри та купу друзів на все життя”, - так висловилася про табір його першунка член МНК Людмила Редько.

Під час табору відбулася нарада активу дівчат щодо визначення пріоритетів проведення заходів Русої Коси у 2010 році.

Головним є те, що табір не пройшов просто так. Він залишив у свідомості кожної дівчини певний відбиток. Як зазначили самі учасниці, під час таборування вони зрозуміли, що є однією командою і навчилися діяти солідарно і злагоджено.

„Руса коса" — то не просто програма для дівчат, не просто табір чи відзнака, це філософія дівчини-українки, стиль мислення та світобачення, усвідомлення значення патріотичного виховання майбутніх берегинь українського роду.

„СИЛОЮ, КРАСОЮ! РУСОЮ КОСОЮ!”

Катерина АВРАМЧУК

Published on 27 August 2009