Президент закликає закордонне українство до консолідації у підтримці демократії в Україні - Глава Секретаріату

Глава Секретаріату Президента України Віра Ульянченко провела зустріч із представниками громадських організацій закордонного українства – Генеральним секретарем Світового конгресу українців Стефаном Романівим та головою Української всесвітньої координаційної ради Дмитром Павличком. У зустрічі також взяли участь т.в.о. Міністра закордонних справ Володимир Хандогій, заступники Глави Секретаріату Андрій Гончарук та Валентина Руденко.

Під час зустрічі основну увагу було приділено активізації відносин Української держави з українцями, які проживають в інших країнах, та підтримці їхніх зусиль із збереження та поширення української культури у світі; утвердження демократії в Україні тощо. У цьому контексті було обговорено низку культурних ініціатив, запропонованих Світовим конгресом українців та Українською всесвітньою координаційною радою.

Також було дано оцінки поточній політичній та економічній ситуації в Україні.

Глава Секретаріату запевнила, що державна підтримка закордонного українства як потужної політичної та духовної сили є одним із пріоритетів Президента Віктора Ющенка. Підтвердженням цього є неодноразові звернення Глави держави до українського уряду з вимогами забезпечити повне бюджетне фінансування програм, спрямованих на підтримку українців за кордоном.

Від імені Глави держави Віра Ульянченко висловила вдячність за активну підтримку українцями за кордоном президентської ініціативи щодо вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років у всьому світі. Вона закликала спільно з Президентом України довести ці зусилля до фінальної мети міжнародного визнання Голодомору геноцидом українського народу.

Віра Ульянченко наголосила, що поточна ситуація в Україні напередодні виборів Президента має фундаментальні загрози політичного, економічного та міжнародного характеру. За її словами, вибори Президента ставлять для українського суспільства наріжне питання про незворотність демократичного процесу в Україні. «Основним викликом перед Україною є існування самої України, існування демократії в Україні», – констатувала Віра Ульянченко.

Вона передала позицію Президента, який очікує консолідації, мобілізації українців за кордоном у виборчому процесі та зусиль на захист його прозорості, чесності й демократичності. Також вона висловилася за неприпустимість спроб політичного впливу на організації закордонних українців.

Також учасники зустрічі обговорили останні події в українсько-російських відносинах. За оцінкою Глави Секретаріату, вони консолідували українців, про що засвідчила активність та яскравість патріотичних громадських акцій під час відзначення Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України. Глава Секретаріату привітала чітку позицію закордонного українства щодо звернених до українського Президента заяв. У відповідь Віра Ульянченко отримала слова підтримки відповіді Президента України до російського президента та її заяви як голови політичної ради партії «Наша Україна».

Published on 26 August 2009