Стефан Романів: Україні настав час будувати здорове національне суспільство

Україні настав час будувати здорове національне суспільство. Ми бачимо у цьому напрямку багато зовнішніх загроз. Приїзд в Україну російського патріарха Кирила, всі бачили і чули послання Україні президента Росії Медведєва. І якщо сьогодні в Україні хтось не може зорієнтуватися, то ми прямо кажемо – знову з Росії штучно країну ділять навпіл, сіється серед людей невпевненість, лунають прямі погрози.

Україна сьогодні мусить мати сильне військо, здорову національну владу, мусить мати свідоме суспільство. Звісною, що Україні сьогодні не легко. Соромно, що ми досі не маємо призначеного Міністра закордонних справ України. Ми маємо добрих заступників, але ми не маємо самого міністра. Ми не маємо призначеного міністра оборони країни. Наш заклик сьогодні лунає до всіх, хто сьогодні причетний до цього: зрозумійте, що ваші політичні справи сьогодні, ваше «его» і своє політичне «я» треба поставити на другому місці, а на першому – українську справу.

Ми маємо зрозуміти – Росія стратегічно працює і в тому числі для того, щоб наробити в українській хаті багато розбрату і колоту. Вони втручаються у президентські та парламентські вибори. Раз і на завжди треба встати і сказати: Україна буде вирішувати свої внутрішні і зовнішні справи без втручання і підказок будь-кого. Україна нікому не ворог. Україна хоче співпрацювати зі всіма, але і її треба поважати також.

Президент України Ющенко займається національною справою, будує націю – то чому Медведєв втручається у ці справи? Чому власне Президент незалежної країни не може ставити за взірець національні ідеали та їх розбудовувати? Бо це не подобається Росії? Тому навіть питання Голодомору – чому Росія так виступає проти визнання його геноцидом? Чому вони постійно оправдовують позицію Сталіна? Чому б визнати навіть не цифри загиблих від голоду, а власне сам злочин? Саме тому наша організація намагається нести і впроваджувати ті вартісні і пам’ятні для українства речі. Отже ми шукаємо до співпраці тих, які мають такі ж цінності, як і ми.

Щодо нашої молоді. Так, майбутнє – за молодими. Вперше у 2010 році будуть голосувати вперше ті українці, які не знали іншу Україну, а лише Незалежну. Це нові тенденції і позитивні зміни. Вже зараз слід обирати до влади досвідчених молодих людей – їх є дуже багато і я їх бачу, оскільки дуже часто перебуваю в Україні. Ми зустрічатимемося із батьками таких молодих людей, говорити з ними про різні ситуації, запитати їх – що наша організація може зробити, щоб допомогти, щоби їхні діти виростали у правовій державі, де вони можуть себе реалізувати. Кожна матір і батько хочуть якнайкращого для своїх дітей і питання здорової держави – це також велике питання, які батьки мають ставити перед собою. Зі сторони ОУН (р) ми б також хотіли, щоб ви оцінювали наш вклад не на словах, але й долучались до дії. Наприклад, акція патріотичного виховання «Джура» серед школярів, яка відбувалася по всій Україні. Це є дія. Це позитивний крок!

Published on 25 August 2009