У центрі Луцька люди у вишиванках утворили «живе» слово «Україна»

Лучани та гості міста вже втретє зустріли День незалежності акцією «Українська вишиванка». Цьогоріч люди у вишиванках на Театральному майдані вибудували своїми тілами слово «Україна».

Усього на Театральному майдані, за різними підрахунками, зібралося від двох із половиною до 4 тисяч лучан. У самій акції взяли участь понад півтисячі осіб. Потому всі спільно виконали Гімн України.

Після акції відбулося нагородження її учасників у різноманітних номінаціях. Зокрема «Наймасовіша родина», «Найповажніший учасник», «Найменший учасник», «Найоригінальніша вишиванка», «Древня сорочка», «Найпатріотичніший дідусь та бабуся» тощо.

«Ми вкотре продемонстрували усьому світу, що ми справжні українці», – наголосив Луцький міський голова Богдан Шиба. Звертаючись до присутніх, він закликав усіх залишатися справжніми українцями не лише ззовні, а й душею та серцем засвідчувати свою любов, шану та відданість рідній батьківщині. «Це свято для всіх нас є найбільшим і найсвятішим... Бажаю всім підтримувати один одного, бо коли ми підтримуємо один одного – підтримуємо Україну», – зазначив він.

На свято також прибули гості з Литви, української діаспори в Польщі, міст Ольштина (Польща) та Горі (Грузія). Під мелодію пісні «Два кольори мої, два кольори...» вони спільно з представникам влади поклали квіти до пам’ятників Тарасові Шевченку та Лесі Українці. Також у День незалежності на головній площі міста молоді люди у вишиванках розгорнули велике полотнище українського прапора.

Довідка.

Вперше акція «Українська вишиванка» відбулася у 2007 році. Тоді лучани вибудували національний Герб України – Тризуб, минулого року – слово «Луцьк».

УІС

Published on 25 August 2009