"Оплот" з України

Новий національний танк "Оплот", який буде виставлений 24 серпня для статичного демонстраційного показу у Києві на Хрещатику в рамках параду військ, представлятимуть киянам та гостям столиці офіцери 17-ї окремої танкової бригади 6-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України, що дислокується на Дніпропетровщині.

Провести презентацію "Оплоту" довірено екіпажу у складі майора Ярослава Шелудько, капітана Олександра Велікодня та старшого лейтенанта Дениса Марченка. Саме ці офіцери цьогорічної весни брали участь у державних випробуваннях нового національного танку. Як зазначив заступник командира 6-го армійського корпусу з виховної роботи підполковник Олександр Супрун, ці офіцери є справжніми професіоналами своєї справи. Вони не раз це підтверджували під час різноманітних навчань та у ході державного випробування.

Сподіваємося, що найближчим часом новий танк надійде на озброєння нашого об’єднання і цей екіпаж візьме активну участь у перенавчанні особового складу, – зазначив підполковник Олександр Супрун , повідомляє прес-служба Міністерства оборони України .

Довідка. Тактико-технічні характеристики танку "Оплот": вага - 48 тонн, екіпаж - 3 особи, швидкість руху - 70 км/год, запас ходу – 450 км. Довжина - 9720 мм, ширина - 3775 мм, висота – 2285 мм. На танк "Оплот" встановлений дизельний двигун потужністю 1200 к.с., який здатний ефективно працювати в будь-яких погодних умовах, у тому числі при високих температурах довкілля. Озброєння танка "Оплот" - 125-мм гармата, 7,62-мм спарений кулемет і 12,7-мм зенітний кулемет. Танк "Оплот" оснащений сучасним комплексом управління вогнем, що забезпечує ведення стрільби навідником і командиром по нерухомій цілі, та цілі, що рухається, як з місця так і в русі з високою вірогідністю влучення з першого пострілу.

Танк "Оплот" має комбіновану систему захисту, що включає пасивну броню, вбудований динамічний захист і низку інших пристроїв захисту танка, оптимізованих проти сучасних засобів ураження танків. Це значно знижує уразливість танка від всіх видів протитанкових засобів. Обладнання підводного водіння дозволяє танку долати водні перешкоди глибиною до 5 м. Водні перешкоди глибиною до 1,8 м танк долає без підготовки. Система навігаційного забезпечення заснована на системах "ГЛОНАСС" і "NAVSTAR".

Published on 21 August 2009