Мешканці Севастополя вимагають від ЧФ Росії 7 мільйонів

20 серпня, обмануті військовими будівельниками Чорноморського флоту Росії мешканці Севастополя провели пікет біля стін Генерального консульства РФ в Сімферополі. Вони також спробували передати президенту, прем'єру та генеральному прокурору Росії звернення із проханням про захист.

192 севастопольці чотири роки тому передали Будівельному управлінню Чорноморському флоту Міністерства оборони Росії від 30 до 60 тисяч доларів. За договором, люди повинні були два роки тому в’їхати у нові квартири чотирьох будинків на вулиці Кесаєва у Севастополі. Втім, російські військові будівельники не виконали своїх зобов’язань. Із нового року будівництво житла було заморожене, а Будівельне управління ЧФ Росії – ліквідоване.

Пікетувальники близько години стояли під стінами генконсульства РФ. Олександр Добровольський, який очолював акцію протесту, розповів, що вони повірили будівельникам тому, що за ними стояли російські військові. Кілька разів обдурені інвестори намагалися зустрітися з командувачем ЧФ Росії, віце-адміралом Олександром Клецковим, але той відмовляється від зустрічей.

Цього разу пікетувальників прийняв комендант Генконсульства, який не назвався, за його словами, з міркувань безпеки. Він доповів генеральному консулу про пікетувальників, але той спілкуватися із севастопольцями, частина яких є російськими громадянами, відмовився. Також він відмовився прийняти лист до російського керівництва. Пікетувальника кажуть, що не очікували такого холодного прийому, та обіцяють продовжити акції протесту, щоб повернути свої гроші.

В листі, який так і не потрапив до Дмитра Мєдвєдєва та Володимира Путіна, представники ініціативної групи обманутих інвесторів просили "відновити справедливість стосовно постраждалих севастопольців, щоб близько двохсот родин нарешті змогли найближчим часом в’їхати у свої помешкання". За словами Добровольського, на це потрібно до 7 мільйонів гривень. "Смішна для Росії та її честі сума", – відзначив пікетувальник.

Нагадаємо, це вже не перший конфлікт мешканців Севастополя і представників ЧФ РФ через незбудоване житло. 11 червня біля будинку офіцерів ЧФ у Севастополі представники ініціативної групи обманутих вкладників побилися з російськими моряками.

30 севастопольців намагалися пройти до Будинку офіцерів, де на той момент були присутні керівники Чорноморського флоту. Втім, центральний вхід їм перекрила охорона, внаслідок чого сталися штовханина і сутички. Трохи більше, ніж за тиждень, між сторонами сталася ще одна бійка.

За матеріалами інформагенств підготував Андрій Новий

Published on 21 August 2009