Російський дипломат фінансував проросійські організації в Україні

Українські спецслужби виявили, що один з двох російських дипломатів, які опинилися в центрі скандалу, роздавав приблизно по 100 тисяч доларів на місяць проросійським організаціям в Україні.

Про це повідомляє, посилаючись на власні джерела інформації, британська газета The Times .

Видання також повідомляє, що були спроби підкупити і найняти представників місцевих органів влади в якості інформаторів.

Нагадаємо, наприкінці липня Київ оголосив про висилку з країни радника Посольства РФ Володимира Лисенка і генконсула РФ в Одесі Олександра Грачова, заявивши, що вони займалися «недипломатичною діяльністю».

У відповідь Москва запропонувала Києву достроково завершити місію генконсула України в Санкт-Петербурзі й одного з радників Посольства України у Москві. Пізніше МЗС України припинив рішення про висилку генерального консула РФ в Одесі О.Грачова до «дзеркальної відповіді» Росії щодо генерального консула України в Санкт-Петербурзі Наталії Прокопович.

За інформацією Служби безпеки України, вона має достатньо доказів незаконної діяльності висланого з України радника-посланника Посольства РФ В.Лисенка.

11 серпня Президент РФ Дмитро Медведєв звернувся до Президента України Віктора Ющенка із заявою щодо українсько-російських відносин. Він заявив, що роки президентства В.Ющенка стали відходом від принципів дружби і партнерства з Росією.

15 серпня тижневик «Дзеркало тижня» з посиланням на власні джерела написав, що приводом для звернення Д.Медведєва до В.Ющенка стало прохання української сторони відкликати російських дипломатів.

За повідомленнями інформагенств підготував Андрій Новий

Published on 21 August 2009