Стефан Романів: Степан Бандера заслуговує на найвище визнання в українській державі

"Я вважаю, що Степан Бандера заслуговує на найвище визнання в українській державі. Питання, чи робити це у формі Героя України, чи у формі створення окремого ордену імені Степана Бандери, щоб можна було нагороджувати інших, тих, хто був причетний до визвольної боротьби України. З цього приводу є різні думки. Ми б закликали піти далі, і створити орден Степана Бандери, щоб можна було нагороджувати всіх тих, що спричинилися в будь-який спосіб до визвольної боротьби, як герої України", - заявив, 20 серпня, у коментарі ZAXID.NET голова проводу Організації Українських Націоналістів Стефан Романів.

Стефан Романів додав: "Час найвищий, щоб такі, як Степан Бандера та інші, які відіграли величезну роль у творенні політичної думки України, були визнані. Їх дух сьогодні живе в українському суспільстві. Я за те, щоб їхати і в Харків, і в Донецьк і розмовляти з людьми, говорити про те, що Бандера, ОУН робили, і чому вони робили це, і говорити про наслідки їхньої праці сьогодні. Дуже часто ми забуваємо, що 1991 рік з’явився і тому, що була ця визвольна боротьба. Вони спричинилася до тої самостійності, а найважливіше до творення націоналістичної думки".

"Я знаю, що дуже часто підносять питання про націоналізм. Можливо, це когось лякає. Навіть Медведєв в його посланню покликався на український націоналізм. Якщо націоналізм в тому, що ми бажаємо мати свою самостійну державу; в тому, що ми вивчаємо свою історію; в тому, що хочемо свою правду, і якщо це є націоналізм тоді я сто відсотків за тим, - прокоментував Голова проводу ОУН. - Я кілька днів тому був у Чернівецькій області. Зустрівся з жінкою, яка відсиділа 8 років за те, що у 40-х роках написала вірш "Я люблю Україну", і шукає сьогодні правду. Я за таким націоналізмом. Був минулого тижня і в Тернополі. Там є музей репресованих. Ті, хто сидів у тих камерах, сьогодні хочуть визначити людину, яка знущалася над ними, вона ще живе, і вони хочуть свою правду, якщо це український націоналізм, я є за тим. Якщо ми хочемо визнати, що Голодомор - це злочин проти українського народу, проти людства, і ми хочемо довести правду світові, якщо це український націоналізм, то я є за те".

Насамкінець Стефан Романів сказав: "Ми віримо, що до 15 жовтня Президент України зробить кроки, щоб вкінці визнати Бандеру або Героєм України, або видати окремий орден Степана Бандери".

Published on 21 August 2009