Світовий Конгрес Українців наполягає на створенні музею Голодомору

Генеральний секретар Світового Конгресу Українців, Голова ОУН (р) Стефан Романів заявив 19 серпня під час прес-конференції напередоні річних зборів організації, що вперше відбуватимуться у Львові, що головною справою СКУ зараз є визнання Голодомору 1932-33 років в Україні геноцидом українського народу.

"Акція Невгасимої Свічки на відзначення 75-х роковин Голодомору в Україні розпочалася два роки тому під гаслом "Україна пам’ятає. Світ визнає". Хочу підкреслити, ми переходимо від відзначення 75-ліття, і це домовлено з Президентом України, до процесу визнання Голодомору геноцидом. Цей процес триватиме так довго, поки ми не осягнемо нашу мету", - заявив Стефан Романів.

Стефан Романів зазначив, що у цьому питанні є порозуміння і співпраця із Президентом України, і СКУ хоче налагодити таку ж співпрацю із урядом України. "У 2007 році був підписаний меморандум між СКУ та Секретаріатом Президента, Інститутом національної памяті про співпрацю у відзначенні 75-ліття Голодомору в Україні. Ми спільно вирішили, що будемо будувати пам'ятник. Він стоїть, був відкритий 22 листопада минулого року. Але ми також підкреслили, що це має бути більше, ніж пам'ятник. Має бути музей, і він має бути злучений через технології з різними музеями в світі. - повідомив Стефан Романів - Наш заклик до уряду України сьогодні, щоб гроші, які потрібні для реалізації конкурсу для будівництва такого музею були подані. Ми розуміємо, що є фінансова криза, і саме будівництво може тривати довго. Але вже сьогодні потрібно починати ту працю, і невеликі суми можна виложити. Також є звернення до уряду, щоб гроші на посаду директора музею були виділені, щоб якнайскорше ми могли почату цю працю".

УІС

Published on 20 August 2009