СКУ: Медвєдєв дивиться на Україну як на провінцію Росії

"Ми відіграли дуже важливу роль у 2004 році під час Помаранчевої революції, коли вислали в Україну понад 2 тисячі міжнародних спостерігачів. Ми думаємо також під час наступних президентськи виборів висилати міжнародних спостерігачів. І щоб могти відіграти роль міжнародного спостерігача, не можна, очевидно, заявляти якого кандидата підтримуєте. Однак можемо сказати таке, що буде для України ясним. Ми хочемо і рекомендуємо, щоб українці в Україні, що мають право голосу, вибрали президента, який буде дбати про український нарід, президента, який буде українізувати Україну, і президента, який орієнтований на Захід. А ви вирішуйте, хто це", - 19 серпня, під час прес-конференції у Львові президента Світового Конґресу Українців Євген Чолій.

Він додав: "Президент, який буде вповні мати лице, обернене на Захід, а не на Схід. Бо чітко ясно, Захід - то одинокий напрям, корисний для України. І ми останньо бачили в пресі заяву президента Росії, як Росія дивиться на Україну".

Є.Чолій також заявив, що нещодавня заява президента Російської Федерації Дмітрія Мєдвєдєва не стала несподіванкою для СКУ. "Заява президента Росії цілковито нас не заскочила, бо він фактично показав явне, правдиве лице Росії, яка дивиться на Україну, як на ще одну провінцію Росії. Ця заява була образлива, зухвала, показувала правдиве, імперське лице Росії, а найгірше, що факти в тій заяві майже всі були неправдиві". Останнє твердження президент СКУ аргументував так: "Наприклад, як йде питання про мову, то український уряд, наскільки нам відомо, призначає 3 млрд. гривень на те, щоб тут в Україні могли вивчати російську мову. Об'єднання українців Росії подало інформацію, що нічого не є передбачено в бюджеті Росії на вивчення української мови".

Натомість, за словами Є.Чолія, українську діаспору "заскочило, що українські політики не зрозуміли, що в такий момент не можна було нічого іншого зробити, ніж на сто відсотків підтримати Президента України". "Те, що деякі помірковано, і навіть критично до того поставилися, це є для нас не зрозумілим. Це показує низький національний і державницький рівень таких провідників. - прокоментував він. - Коли б якийсь державний лідер так образливо поставився до президента чи прем’єра Канади, США, Великої Британії, Австралії, то вірте мені, лідери всіх політичних сил в нормальних країнах, не вагалися б, чи дійсно підтримати їм свого лідера, чи того, що так образливо поставився. Всі лідери політичних партій підтримали б свого президента чи прем’єр-міністра, або їхня політична кар’єра дуже скоро б скінчилася. І нас дивує, що не стали всі одномоменто на бік Президента України в тому питанні".

За матеріалами інформагенств А.Новий

Published on 20 August 2009