Привітання Проводу ОУН з нагоди 18-ї річниці Незалежності України

18-ліття Незалежності, яке ми відзначаємо в ці дні, є однією із найбільш епохальних дат в історії України. В цілому ряді подій – поразок та досягнень, які відбулися впродовж останніх вісімнадцяти років, найбільшим успіхом молодої держави є виховання нового покоління українців, які народжені в незалежній Україні.

Впродовж тривалої й часто трагічної історії України наші великі предки героїчною боротьбою здобували державність, але не втримували її. Зате в кожному подібному випадку короткі миттєвості державотворення були потужним виховним чинником для молодих українців, а особливо яскраво це проявилося у ХХ столітті. Саме Визвольні змагання початку минулого століття породили Українську Військову Організацію та ряд інших структур, які вісімдесят років тому об’єдналися в Організацію Українських Націоналістів. А вже ОУН належало відіграти ключову роль в організації Визвольних змагань середини ХХ ст. та в безперервній боротьбі за Українську Державність, яка тривала до самого проголошення незалежності 24 серпня 1991 року, і в іншій формі відбувається по-сьогодні.

Вісімнадцятиліття незалежності й поява генерації молодих українців - ровесників Незалежної України - розпочне новий етап у житті нашої Батьківщини. Менш ніж за півроку народжені в самостійній Україні вперше прийдуть до дільниць, щоб своїм волевиявленням проголосувати за майбутнього Президента України. З кожним роком вплив цього покоління на громадсько-політичне, культурне та економічне життя України буде збільшуватися. Саме обличчя нового покоління українців буде об’єктивною оцінкою нашої діяльності за останні вісімнадцять років. Від того, якою буде нова генерація українців, найбільшою мірою й залежатиме майбутнє нашої Держави.

В цей день ми також зобов’язані усвідомити усі виклики, які сьогодні стоять перед Незалежною Україною. І найбільші з них – незрілість вітчизняних «політичних еліт», які дуже часто свідомо чи несвідомо діють на шкоду державним інтересам, а з іншої сторони – безпрецедентна за останні роки агресія нашого північного сусіда та масштабне втручання у різноманітні сфери українського життя.

Лише консолідація суспільства навколо державницької ідеї, готовність кожного з нас в будь-якій ситуації мислити й діяти категоріями користі для нації та держави дадуть змогу подолати усі перешкоди та стануть головною запорукою утвердження та розквіту Української Державності.

У 18-у річницю незалежності, дивлячись з надією на молоде покоління громадян України, ми бажаємо кожному українцеві, де б він не проживав та чим би він не займався, усвідомити себе частиною великої української нації й з новою силою присвятитися розбудові Української Самостійної Соборної Держави!

Провід ОУН (р)

Published on 19 August 2009