Канадські українці збирають гроші на демонтаж пам’ятиків Леніну в Україні

Провід Ліги українців Канади (ЛУК) оголошує про створення Спецфонду для Демонтажу пам’ятників Леніна в Україні. Як зазначив голова Ліги українців Канади Олег Романишин, фонд буде підтримувати протидію антиукраїнським силам на захист і допомогу таким відважним патріотам, як Микола Коханівський, а також сприяти в очищені української землі від слідів більшовицької окупації України.

Головна мета фонду захищати та сприяти особам, які беруть на себе відповідальність виконання указів Президента України №250/2007 від 28.03.07, №856/2008 від 25.09.08 і №432/2009 від 12.06.09 про демонтування пам’яток тоталітарному режиму. В згаданих Указах зокрема йдеться про "вжиття в установленому порядку додаткових заходів щодо демонтажу пам’ятників і пам’ятних знаків, присвячених особам, які причетні до організації та здійснення голодоморів і політичних репресій в Україні, а також щодо перейменування в установленому порядку населених пунктів, вулиць, площ, провулків, проспектів, парків, скверів у населених пунктах України, назви яких пов'язані з іменами таких осіб".

Від імені Ліги українців Канади, Ліги українок Канади, Спілки української молоді і Товариства колишніх воїнів УПА в Канаді Олег Романишин засудив, як антиукраїнські і як фарс, дії правоохоронних працівників Шевченківського районного відділу УМВС у м. Києві відносно М. Коханівського та його друзів.

Ліга українців Канади скерувала звернення до Світового конгресу українців і Конгресу українців Канади розповсюдити інформацію про цей спецфонд по своїх каналах і заохочувати громаду стати постійними донорами цього спецфонду.

З 25 липня Ліга українців Канади розпочне акцію збирання коштів на Спецфонд для Демонтажу пам’ятників Леніна в Україні.

Мешканці Канади і Америки можуть висилати чеки на "Fund for Removing Statues of Lenin in Ukraine".

За матеріалами інформагентств підготував А.Новий

Published on 19 August 2009