Заява Львівського обласного громадського об’єднання «Українська альтернатива» щодо візиту в Україну Патріарха Російської православної церкви

З 27 липня ц.р. в Україні вперше перебував патріарх Російської православної церкви Кірілл.

Цей візит, який широко пропагувався як пастирський, важко таким назвати. Багато віруючих в Україні сподівалися, що візит патріарха відбуватиметься на засадах норм міжнародного права, міжнаціональної та міжконфесійної толерантності і сприятиме підвищенню взаєморозуміння між конфесіями українського православ’я та подоланню розколу серед православних церков.

Натомість заяви, які лунали з вуст московського гостя, більше нагадують не пастирське слово, а мають відверто політичний характер в стилі великодержавної реваншистської політики офіційного Кремля. Зокрема, під проповідями про духовну «тисячолітню» єдність і словами «Київ – наша південна столиця руського православ’я» проглядається дуже конкретне бажання переписати нашу історію, спровокувати міжконфесійну ворожнечу у середовищі українських православних.

Очікуючи розуміння з боку патріарха Кірілла щодо природного прагнення українців до розбудови власної Української Помісної Церкви, ми отримали відповідь, що «Помісна Церква на Україні є - це Українська Православна Церква (московського патріархату)». У своїх "проповідях" патріарх РПЦ брутально ображав релігійні почуття мільйонів українських православних, які не є парафіянами московської церкви, та грозив усякими карами українській владі та громадянам за так званий "розкол".

Канонічний Київський Патріархат як історичний правонаступник Церкви Святого Рівноапостольного Князя Володимира – хрестителя Руси-України – єдине логічне розв’язання проблем українського православ’я в інтересах мільйонів православних українців, запорука торжества історичної справедливості та канонічного права.

Московська сторона, як показав візит патріарха РПЦ, в питанні помісного статусу Української православної церкви ігнорує будь-які логічні, історичні та канонічні аргументи, адже у такому випадку стає очевидним: яка церква насправді є канонічною, а яка лишається церковним придатком імперської Москви та її спецслужб.

На жаль, візит Патріарха Кірілла так і не став фактором підвищення духовності українського народу і подолання розколу серед українських церков, а навпаки – відбулася фактична спроба посилення ворожнечі серед православних в Україні. Вибір святих місць у програмі перебування Патріарха не залишає сумнівів щодо спроб Російської православної церкви збільшити свою присутність і вплив в Україні. Підтвердженням політичного характеру візиту є також присутність лідерів Партії регіонів Віктора Януковича та Ніколая Азарова у свиті московського вояжера.

Громадське об’єднання «Українська альтернатива» вважає, що відновлення Українською Православною Церквою Київського Патріархату свого історичного самодостатнього статусу є справою часу і доброї волі українських православних християн, та буде здійснене ними самими без втручання ззовні.

Ми, українці, давно звикли розраховувати передовсім на власні сили і доможемося помісності та канонічного визнання нашої Церкви, благодать якої підтверджена Св. Апостолом Андрієм Первозванним, який, перебуваючи з місією Христовою на київських пагорбах, промовив: «На горах цих возсіяє благодать Божа: велике місто буде тут, Господь освятить цю землю святим водохрещенням і спорудить тут багато церков».

Голови Львівських обласних організацій:

Товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка - Ярослав Пітко
Товариства політичних в’язнів і репресованих - Петро Франко
Братства ОУН-УПА - Олесь Гуменюк
Спілки політичних в’язнів - Володимир Горовий
Об’єднання ветеранів - Ярослав Гірник
ГПО «Українська справа +» - Мирослав Нагірний
Центру національного відродження ім. Степана Бандери - Юрій Антоняк
ОУН - Олег Гринюк
Ліги українських жінок - Надія Кохалевич
ВГО «Наша Україна» - Богдан Дідич
Товариства «Надсяння» - Володимир Середа
Товариства дітей політичних в’язнів і репресованих - Зіновій Полійчук

Published on 10 August 2009