Звернення громадських організацій щодо неприпустимості блокування владою міста Полтави встановлення пам’ятника Іванові Мазепі

Прем’єр-міністру України,

Голові політичної партії ВО «Батьківщина» пані Юлії Тимошенко

Звернення громадських організацій щодо неприпустимості блокування владою міста Полтави встановлення пам’ятника Іванові Мазепі

Цього року Україна відзначає 370-ліття з дня народження гетьмана Івана Мазепи. В рамках заходів із вшанування цієї великої для української історії постаті патріотична громадськість вирішила відзначити заслуги великого Гетьмана встановленням йому пам’ятника у Полтаві. Цю ініціативу підтримав Президент України Віктор Ющенко, видавши Указ № 955/2007 "Про відзначення 300-річчя подій, пов'язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу», яким передбачено встановлення такого пам’ятника.

Однак міська влада Полтави в особі міського голови Андрія Матковського (представник БЮТ) не просто не підтримала цю позитивну для українського суспільства ініціативу, а й прямо чинить перепони встановленню пам’ятника І.Мазепі.

Звертаємося до Вас як до лідера Блоку Юлії Тимошенко та Голови ВО «Батьківщина» з вимогою вплинути на Вашого однопартійця і проханням змусити його змінити антиукраїнську позицію щодо пам’ятника І Мазепі. На словах Ваша політична сила декларує патріотизм та любов до України. Однак завдяки таким Матковським ці слова дуже часто розходяться зі справами і БЮТ все далі набирає обрисів антиукраїнської політичної сили. У разі невиконання наших вимог вважатимемо саме Вас відповідальною за блокування встановлення пам’ятника І.Мазепі в Полтаві зокрема, а відтак і згортання процесів відновлення національної пам’яті в цілому.

Центр Національного Відродження ім. С.Бандери

ГО «Українська Справа»

Молодіжний Націоналістичний Конгрес

Спілка Української Молоді в Україні

Ініціатива «Наша Справа»

ГО "Самостійна Україна"

Published on 4 August 2009