Росія готова застосувати силу проти Грузії

Міноборони РФ заявило, що Грузія веде обстріл Цхинвалі. І погрожує відповісти "всіма наявними засобами" для захисту мешканців Південної Осетії, - повідомляє ТСН.ua

Міноборони Росії висловило стурбованість останнім обстрілом Цхинвалі з боку Грузії та заявило, що "залишає за собою право на застосування сили для захисту громадян Південної Осетії". Водночас Тбілісі заявляє, що жодних обстрілів не проводилося, а Москва лише прагне спровокувати нові воєнні дії в регіоні. Грузія стверджує, що, навпаки, росіяни обстріляли грузинські села та поліцейський пост з боку Цхинвалі.

Зі іншого боку, в міністерстві оборони РФ зазначили, що "в період з 29 липня по 1 серпня столиця Південної Осетії піддавалася неодноразовому мінометному і гранатометному обстрілу. При цьому вогонь вівся по наглядовому пункту підрозділу Збройних сил республіки Південна Осетія, що свідчить про провокаційний характер даної акції".

"У разі подальших провокацій, що представляють загрозу населенню республіки, російському військовому контингенту, дислокованому на території Південної Осетії, міністерство оборони Росії залишає за собою право на застосування всіх наявних сил і засобів для захисту громадян республіки Південна Осетія і російських військовослужбовців", - підкреслюють в російському оборонному відомстві.

Москва наполягає, що за аналогічним сценарієм розвивалися події в серпні 2008 року. Нагадаємо, тоді конфлікт між Росією та Грузією призвів до бойових дій, внаслідок яких загинули більше сотні людей, тисячі постраждали.

Держави звинувачують в розв'язанні агресії одна одну. Наразі Південна Осетія та Абхазія заявили про свій вихід зі складу Грузії та оголосили незалежність, яку, проте, визнали з усіх світових держави лише Росії та Нікарагуа.

Росія ввела до Абхазії та Південної Осетії власні війська та розмістила на території невизнаних республік військові бази. За переконаннями Москви, таким чином вони захистять населення територій, де проживають багато російських підданих.

Published on 1 August 2009