Голова Проводу ОУН (р) Стефан Романів зустрівся з Главою УГКЦ Блаженнішим Патріархом Любомиром Гузаром

У вівторок, 28 липня в Києві відбулася зустріч Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира Гузара з новообраним Головою Проводу ОУН(р) Стефаном Романівим. Першоієрарх УГКЦ тепло привітав Стефана Романіва, якого він знає з довголітньої громадсько-політичної діяльності в Австралії та в рамках Світового Конгресу Українців, з обранням його на високу і відповідальну посаду.

Стефан Романів поінформував Главу УГКЦ про заплановану на найближчі місяці діяльність ОУН (р) та ідеологічно споріднених громадських структур. Він зокрема наголосив на тому, що Провід ОУН(р) має намір змістовно й морально підготувати громадськість до наступної виборчої компанії, щоб голосування за майбутнього Президента України стало усвідомленим та відповідальним актом кожного виборця.

Зі свого боку Блаженніший Патріарх Любомир поінформував Голову Проводу ОУН (р) про розвиток очолюваної ним Церкви в Україні та невирішені питання у взаєминах із владою. Зокрема, обговорено проблеми, які виникли в організації приватних конфесійних шкіл за підтримки держави, а також проблеми, пов’язані з наданням УГКЦ статусу репресованої інституції та з відновленням справедливості супроти неї, особливо моральної та майнової.

Співрозмовники дійшли згоди, що у публічній діяльності вони спільно наголошуватимуть на важливості громадянського обов’язку кожного українця у справі виховання нового покоління та особистої відповідальності кожного політичного діяча на всіх рівнях влади й держадміністрації.

З нагоди візиту Стефан Романів подарував Главі УГКЦ книжки, видані Проводом ОУН(р) за допомогою УВС ім.Ю.Липи в Києві. Блаженніший Любомир зі свого боку побажав своєму гостеві успішної діяльності та уділив йому архипастирське благословення.

В нараді взяв участь Голова Головної Ради ОУН (р) Андрій Гайдамаха.

Аудієнція у Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира Гузара була другою в ряді ознайомчих зустрічей Голови Проводу ОУН(р) із церковними першоієрархами Українських Церков. Раніше Стефан Романів уже відвідав Патріарха УПЦ КП його Святість Філарета.

Українська Інформаційна Служба

Published on 30 July 2009