Віктор Рог: Ієрархам РПЦ слід утриматись від провокаційних заяв щодо релігійної ситуації в Україні

«Ідеолог російського релігійного імперіалізму Кураєв фактично висловлює погрози в бік України. Обіцянки громадянської війни у разі створення Помісної Церкви свідчать про неготовність російських ієрархів визнати право українців на власну церкву.» Так редактор тижневика «Шлях Перемоги» Віктор Рог прокоментував УІС заяву професора Московської духовної академії протодиякона Андрія Кураєва, що начебто, «створення помісної церкви в Україні може призвести до громадянської війни».

«РПЦ традиційно використовує питання Церкви для розколу українського суспільства і розглядає УПЦ МП, як апарат тиску та впливу на політичне життя України.» - вважає Віктор Рог.

«Під час свого візиту Патріарх Кіріл демонструє взірці подвійних стандартів та підміни понять. Оголошуючи УПЦ МП помісною церквою, він сам же наголошує на підпорядкуванні цієї церкви московському патріарху. Кіріл не готовий до компромісів і вважає прагнення мільйонів українців до власної помісної церкви «політичними уподобаннями». Це цинічний виклик всім українським християнам, це ще одне свідчення чужорідності РПЦ для України.» - зазначив редактор «Шляху Перемоги».

На думку Віктора Рога ієрархам РПЦ слід утриматися від провокаційних заяв щодо ймовірної громадянської війни на конфесійному ґрунті. «Українці мудра нація з тисячолітньою христянською традицією, яка не дасть себе використати псевдорелігійними шулерами та провокаторами з РПЦ», - висловив впевненість Віктор Рог.

УІС

Published on 28 July 2009