Заява ОУН (р) з приводу візиту до України Московського Патріарха Кіріла

Організація Українських Націоналістів (р) поважає право на свободу совісті та віровизнання кожного українця. Разом з тим, ми вважаємо неприпустимим втручання в духовний простір України сил, ворожих українській нації.

УПЦ Московського Патріархату (фактично РПЦ) є ідеологічним підрозділом Кремля, який здійснює інформаційну та гуманітарну експансію, спрямовану на знищення українського духу та українського Православ’я.

Заяви та вислови Московського Патріарха Кіріла щодо України («не вважайте мене іноземцем») показують справжнє обличчя кремлівської патріархії. Ідеологема, яку пропагує Кіріл - «Свята Русь – Росія, Україна і Білорусь» та «єдність православних народів» є лише черговою модифікацією російського, імперського шовінізму.

Протягом років незалежності України ми є свідками, як ієрархи РПЦ в Україні:

• Втручаються в українське політичне життя
• Роздмухують антиукраїнські настрої
• Здійснюють рейдерські атаки на українські храми
• Провокують міжконфесійні конфлікти в Україні.

Керуючись вищенаведеним, ОУН закликає Московського Патріарха Кіріла утриматись від візиту до України. Українці готові прийняти у себе лідера будь-якої церкви, в тому числі і Кіріла. Однак, перед цим РПЦ повинна зняти анафему з Гетьмана України І.Мазепи та відмовитись від конфесійних претензій на Україну.

Українці – нація з тисячолітньою християнською традицією й вони мають право на власну Церкву. І жодних старших братів з Москви нам для цього не потрібно.

Провід ОУН(р)

Published on 24 July 2009