На Львівщині відзначили 65 років бою під Бродами

У липні 2009 року виповнюється 65 років від часу боїв української дивізії ”Галичина” під час Другої світової війни на території Золочівського, Буського, Бродівського районів Львівської області у так званому ”Бродівському котлі”.

19 липня на кладовищі між селами Червоне та Ясенівці, що у Золочівському районі Львівщини, відбулося перепоховання останків трьох солдат - вояка дивізії "Галичина", солдата німецького "Вермахту" та останків невідомого солдата (ймовірно, бійця Радянської армії), які загинули в липні 1944 року під час так званого "Прориву з оточення" у Бродівському котлі.

Після молитви за загиблими останки трьох солдат похоронили в спільній труні на військовому кладовищі між селами Червоне та Ясенівці.

Що стосується самих загиблих - залишилась лише інформація про вояка дивізії "Галичина", якого розстріляли привселюдно. Його звали Іваном, він був родом з-під Бібрки і мав двох дітей. Про інших загиблих достеменної інформації немає.

По завершенні жалобної процесії відбулася військово-історична реконструкція бою "Прорив з оточення", організована учасниками товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" і "Штурм", а також віче-реквієм і концерт пам'яті українців, полеглих у Другій світовій війні.

daily.lviv.ua

Published on 20 July 2009