На Тернопільщині проходять мандрівні табори СУМ в Україні

На Тернопільщині, з 6 по 12 липня, Спілка Української Молоді в Україні проведе три мандрівні табори, об’єднані в цілісний всеукраїнський проект "Іди за мною".

Його учасниками стануть члени СУМ в Україні, які представляють Київський, Херсонський, Бобринецький, Острозький, Хмельницький, Тернопільський, Івано-Франківський, Калуський та Львівський осередки.

Особливістю цьогорічного мандрівного проекту Спілки є проведення трьох паралельних заходів, які мають спільну стартову точку – Тернопільщина, спільну точку завершення – Хотин та спільну історичну тематику».

Молодь, яка зголосилася до участі в пішому таборі імені гетьмана Івана Мазепи, розпочне мандри від Гусятина Тернопільської області та пройде маршрут вздовж Збруча Тернопільською і Хмельницькою областями.

Учасники табору-сплаву ім.Симона Петлюри пройдуть на катамаранах та човнах-рафтах шлях рікою Дністер. Стартує табір в Заліщиках Тернопільської області.

Юнаки та дівчата, які вирішили провести велосипедний табір імені Степана Бандери, розпочнуть рух з Тернополя.

Планується, що 10 липня усі таборовики зустрінуться в м.Хотин Чернівецької області, після чого здійснять ще одну мандрівку до м.Кам’янець-Подільський Хмельницької області, де й відбудеться закриття таборів.

Як розповіли представники Спілки Української Молоді в Україні, мандрівний проект присвячено Року молоді, а також відзначенню 130-річчя від Дня народження Симона Петлюри, 300-річчю подій, пов'язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та 100-річчю від Дня народження Провідника ОУН Степана Бандери.

«Наш мандрівний таборовий проект має на меті забезпечити ратницько-спортивний та історико-краєзнавчий вишкіл для членів організацій», - кажуть організатори.

Організатори дякують головному управлінню з питань туризму, сім'ї, молоді та спорту Тернопільської обласної державної адміністрації за надану підтримку в реалізації цього проекту.

Довідково: «Спілка Української Молоді в Україні» є однією із найстарших молодіжних організацій і свій початок бере від підпільного СУМу, що існував у Києві в 1925-1929 роках. На сьогодні СУМ існує та діє в 10 країнах світу. Це одна з найбільших виховних українських молодіжних організацій у світі. В сучасній Україні відродження СУМу розпочалося у 1989 році і з цього часу організація проводить виховну діяльність серед дітей та молоді.

Методика сумівського виховання налічує понад 60 років й побудована на системі національного виховання, яку заклав відомий вітчизняний педагог Григорій Ващенко (почесний член СУМ, автор праці «Виховний ідеал»).

За довголітню історію розвитку СУМу організацією було виховано багато відомих громадських діячів України та діаспори. Проведення традиційного літнього табору для сумівців та соціально-незахищених дітей є внеском в розвиток національної виховної системи та продовженням довголітньої традиції сумівського таборуваня.

Published on 9 July 2009