Полтавська битва. Рахунок – «0:2»

Навіть 300 років потому Україна не може визначитись, що для неї особисто сталося 27 червня 1709 року – перемога чи найбільша поразка. Тому і 27 червня 2009 року під Полтавою відбувалися дивні речі. Дивні але, нажаль, закономірні.

Росія відправила на СВОЄ святкування більше ніж пів тисячі представників, переважну частину яких складало козацтво. Але не тільки кількісна перевага давала їм право почуватися на Полтавському полі ніби в себе вдома, а відтак традиційно для кацапів поводити себе по-хамськи по відношенню до представників української сторони. Організатор дійства - Полтавська міська влада, - показала просто нечувані прояви малоросійства та плазування перед «старшим братом»: місця навколо Ротонди, спорудженої на честь всіх загиблих в цій війні, були відведені суто для російських гостей. Маленьке місце збоку – для шведських представників, які мусили їхати через всю Європу задля 3-х годинного споглядання російських потилиць. Що вже казати про українців, яких організатори змусили перейти подалі, за 20 метрів. Напевно, щоб не дратувати приїжджих гостей жовто-блакитними прапорами та українською мовою. Хоча, відверто кажучи, деяких представників особливо вмовляти не довелося…

Росіяни справді почувалися як вдома: «дружню й домашню» атмосферу доповнило виконання Російського гімну першим (Український звучав останнім) та виступ Полтавського мера, основний посил якого був: «давайтє дружіть и жіть вмєстє». Однак глава адміністрації президента Росії приїхав не дружбу заводити, а нагадати, хто 300 років назад був переможцем, а хто – переможеним. І, звичайно, фраза «для тєх, хто нє нарушівал клятви» говорить сама за себе.

Єдине, що відверто дратувало і нервувало російське козацтво – червоно - чорні прапори та група молоді під МНКівським прапором. Так, їх було зовсім небагато – але вони всіляко намагалися нагадати присутнім, що росіяни – гості на українській землі. І справжній подив викликало в росіян спільне виконання Гімну України усіма без виключення присутніми українцями. До слова, під час виконання російського (а тим паче шведського) гімну, ніхто не співав. Може, слів не знали чи соромились? Нажаль, нашу ініціативу притримати російську колону на підходах до ротонди та зайняти вигідніші місця біля Ротонди представники т.зв. націонал-демократичних партій не підтримали, тому ідею відклали. І хоча конфлікт явно назрівав (російські козаки обступили хлопців з червоно - чорними прапорами, тримаючи напоготові батоги), на відкриту сутичку не наважились.

Прес-служба ХОО МНК

Published on 8 July 2009