На захист інформпростору

Національна рада з телебачення і радіомовлення зобов'язала кабельних операторів припинити ретрансляцію не адаптованих до вітчизняного законодавства телеканалів, зокрема ОРТ, РТР, Ren TV.

За словами голови Нацради Віталія Шевченка, 1 березня ц.р. минуло три роки з того часу, як Нацрада ухвалила вимогу до провайдерів дотримуватися норми вітчизняного законодавства при ретрансляцію іноземних телеканалів.

"Ми вкотре наголошуємо: наші вимоги до зарубіжних каналів не пов’язані ані зі змістом програм, ані з мовою. Вони пов’язано з елементарним виконанням норм національного законодавства", - заявив голова Нацради.

Шевченко наголосив, що вимоги українського законодавства не торкаються змісту програм, які транслюються іноземними каналами.

"Ми вимагаємо дотримання вимог закону про авторські та суміжні права, про рекламу, про захист прав споживачів, про телебачення і радіомовлення та ряду інших законів", - підкреслив голова Нацради.

"Дуже прикро, що багато політиків або не розуміють ситуацію з іноземними каналами, або свідомо її провокують, заявляючи, що дії Нацради мають якесь відношення до утисків свободи слова", - додав Шевченко.

"Мова йде не про політику – це прості речі, пов’язані з економікою та з інтересами споживачів", - запевнив він.

Як приклад Шевченко навів інцидент з трансляцією Євробачення: 2 роки поспіль "свавільно, з порушенням прав Національної телекомпанії України, яка має ексклюзивні права на трансляцію Євробачення в Україні, трансляція пісенного конкурсу проводилася зарубіжним каналом, який взагалі не має прав мовлення на території України".

"Цим самим було завдано значних економічних збитків Національній телекомпанії та нашим учасникам Євробачення", - констатував голова Нацради. "Що стосується реклами, українське законодавство передбачає, що в нашому інформаційному просторі транслюється тільки та реклама, за яку сплачено на території України. Тому виникає запитання: на якій підставі іноземні рекламодавці входять зі своєю рекламою в наш простір?", - зазначив Шевченко.

Він також підкреслив: "Очевидно, немає жодної цивілізованої країни, яка би "впускала" у свій інформаційний простір телекомпанії, які нехтують нормами національного законодавства. Тож і Нацрада не дозволить трансляцію телеканалів, не адаптованих до вимог вітчизняного законодавства".

УП

Published on 8 October 2008