Розпочав роботу Інформаційно-довідковий зал

2 жовтня 2008 року в СБ України розпочав роботу Інформаційно-довідковий зал (відкритий електронний архів), покликаний спростити доступ та використання розсекречених документів.

Як повідомив під час офіційного відкриття в.о. Голови Служби безпеки України Валентин Наливайченко, СБУ здійснює постійну роботу з розсекречення документів про злочини радянських органів безпеки та про правдиву історію Українського визвольного руху. Власне з електронними варіантами цих документів і можна буде ознайомитись в Інформаційно-довідковому залі. Він, зокрема, наголосив, що позиція Служби є цілком однозначною: всі документи та матеріали, які допоможуть дізнатись про власне минуле, мають бути відкриті та доступні для всіх українських та іноземних громадян.

Інформаційно-довідковий зал працює на основі спеціально розробленої програмної оболонки, що дозволяє швидко віднаходити потрібні документи за різними категоріями пошуку. Всі документи систематизовані та об’єднані тематично (Голодомор 1932-33рр., Діяльність ОУН-УПА, Репресії на Україні, Дисидентський рух тощо). На сьогодні представлено понад 23 гігабайти інформації, це понад 4 тисячі розсекречених документів, більше 1 тисячі фотоматеріалів, понад 100 науково-довідкових видань, створених за участю фахівців СБУ. Оскільки процес розсекречення та переведення документів в електронний вигляд триває, передбачається щоденне оновлення бази даних.

В Інформаційно-довідковому залі обладнано 8 робочих місць. Зручна пошукова система стане у нагоді науковцям, журналістам, студентам та всім, хто займається дослідженнями зазначеної тематики і працює з першоджерелами.

У відкритті залу взяли участь представники громадських та наукових інституцій, журналісти, посли та високі представники посольств Польщі, Литви, Ізраїлю, Естонії, Латвії, Росії, США. Були присутні також колишні політв’язні, зокрема, Євген Сверстюк та Левко Лук’яненко, відомий дослідник Голодомору в Україні Морган Уільямс та інші.

Зал працюватиме для усіх бажаючих щодня з понеділка по п’ятницю з 14.00 до 17.00, користування залом безкоштовне.

Інформаційно-довідковий зал знаходиться за адресою м.Київ, вул. Ірининська, 4.
Телефон: 255-82-24

http://www.sbu.gov.ua/

Published on 5 October 2008