Дорогою ціною

Нещодавно в Рівному за сприяння Конгресу українських націоналістів вийшла художньо-документальна повість Семена Чиснока "Ціна життя".

Свого часу автор сколихнув суспільство резонансною статтею "Упирі", про діяльність так званих "спецбоївок" каральних радянських органів, які звірствували під маскою українських повстанців. Зазначимо, що "Упирі" ввійшли як окремий розділ до нової книги, в якій описується звитяжний, але водночас і страдницький шлях українського народу до незалежності. Часово твір охоплює період з часів початку першої світової війни до сучасності, тобто майже століття, століття надій і розчарувань, злетів і падінь, втрачених шансів і реалізованих можливостей.

Художній твір побудований на міцному документальному підґрунті, сторінки книги насичені конкретними фактами, переліком дат, прізвищ. Не оминув увагою автор період Української Революції початку століття, страшної трагедії голодомору, постання Карпатської України, національно-визвольних змагань ОУН-УПА.

Власне, нова праця Семена Чиснока - це історія боротьби українців за власну державність на своїй землі в минулому столітті. Історія без прикрас, історія героїзму і зрад, звитяги і підступу. Після ознайомлення з книгою "Ціна життя" навряд чи хто насмілиться ствердити, що ми отримали державу внаслідок мирного голосування на референдумі, без боротьби і без крові.

Могили, кров, свобода і страждання, мученицька і героїчна смерть багатьох українців, таку ціну заплатила нація за перспективу власного державного життя, - стверджує автор книги. Важко з ним не погодитись.

Замовити книгу можна за адресою: 01034 м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9 пом. 4, телефон (044) 234-70-20.

Сергій Вересень

Published on 2 October 2008