МНК допомагає бібліотекам

Приємно, коли вже декілька років Молодіжний Націоналістичний Конгрес згадують по результатах благодійної акції «Свій до свого по своє», де організація разом з українською діаспорою протягом 2003-2006 років передали до книгозбірень України понад 3,5 мільйонів примірників книг.

На початку 2008 року спільну акцію «Українська книга - Донеччині» МНК провів разом із Спілкою Української Молоді.

Нещодавно стартувала ініціатива «Українську книгу - сільським бібліотекам». Адже загальновідомо, що більшість фондів сільських бібліотек і шкіл не поповнювалися майже 20 років. І тут не залишилася осторонь українська діаспора. Завдяки З’єднаному Україно-Американському Допомоговому Комітету «ЗУАДК» (голова - Лариса Кий) і подвижницькій праці Юрка Наконечного та інших українців Філадельфії стала можливою ця акція.

Організатори спочатку надавали перевагу сільським бібліотекам «Східній Україні». Першими літературу отримали села Краснопільського (Сумщина), Гадяцького (Полтавщина) та Мар`ївського районів (Донеччина). Однак, коли сталося стихійне лихо на Західній Україні, було вирішено допомогти тим школам і бібліотекам, які постраждали внаслідок паводку.

Так допомогу у вигляді різноманітної літератури отримали заклади Стрийського (Львівщина), Тисменицького (Івано-Франківщина) та Тячівського районів (Закарпаття). І не тільки члени МНК стали втілювачами цієї доброї справи. Передача 12 тисяч примірників книг стала можливою завдяки роботі помічників народного депутата України Андрія Парубія та представників ВО «Свобода».

Остап Західний, Інформцентр МНК

Published on 24 September 2008