<font color="#CC0000">Кубок пам'яті Романа Шухевича</color></font>

4 вересня ц.р. у Національній академії Служби безпеки України відбувся фінальний турнір з рукопашного бою пам’яті Головнокомандувача Української Повстанської Армії Героя України Романа Шухевича.

У змаганнях взяли участь співробітники СБ України та діти, які займаються у секціях Національної федерації рукопашного бою України та пройшли до фіналу за результатами кваліфікаційних поєдинків.

Змагання пройшли згідно з правилами рукопашного бою Національної федерації рукопашного бою України. Поєдинки проводилися з дозованим контактом без зупинки для визначення технічних дій. Суддівську колегію очолювали судді Національної категорії Федерації рукопашного бою України.

У церемонії нагородження переможців турніру взяли участь син Головнокомандувача УПА Юрій Шухевич, в.о. Голови СБ України Валентин Наливайченко.

«Проведення Службою безпеки України першого турніру пам’яті Романа Шухевича допомагає і молоді, і нашим бійцям із підрозділу «Альфа» звернутися до традицій вишколу, які існували в українському визвольному русі», – зазначив Валентин Наливайченко. «Такий проект – це чергове свідчення того, що СБУ має більше співпрацювати з неурядовими організаціями, з благодійними фондами», – підкреслив він.

Голова правління Фонду «Україна 3000» Олександр Максимчук вручив подарунки найменшим учасникам турніру – хлопчикам семи та восьми років. Заохочувальні призи отримали також діти з постраждалих від недавньої повені західних областей, які взяли участь у турнірі. В.Наливайченко привітав ініціативу співробітників Служби, які взяли під опіку окремі сім’ї на Івано-Франківщині, що зазнали лиха від повені.

Звертаючись до присутніх, Юрій Шухевич пригадав вислів стародавніх римлян про здорову душу у здоровому тілі і підкреслив: «Ви гартуєте своє тіло, а тим самим Ви гартуєте свій дух. Я сподіваюся, що це тіло, цей здоровий дух будуть служити Україні. Ви сьогодні брали участь у турнірі, присвяченому пам’яті Головного командира УПА Романа Шухевича, який також в молоді роки в «пласті», спортивних організаціях гартував своє тіло, гартував свій дух для того, щоб бути готовим у потрібний час виступити на захист національних інтересів України, за її волю, за її незалежність. Тяжка то була боротьба, але він достойно її витримав, власне, завдяки тому гарту, який він отримав у молодості». «Я вірю, що ви будете таким самими – достойними синами й доньками України, як було те покоління, яке зробило все, віддало все, і при цьому не вимагало нічого – вимагало одного – незалежності свого краю, свого народу і Української держави – великої і потужної. Бажаю і Вам у житті всього найкращого», – привітав учасників заходу син Головнокомандувача УПА.

У рамках турніру продемонстровано фотодокументальну виставку «Роман Шухевич: життя і доля», яка знайомить з найяскравішими сторінками життя та діяльності Героя України. Виставка базується на документах, які довгий час зберігалися в державних архівах. Турнір, якому надано статус щорічного, відвідали представники засобів інформації, громадських неурядових організацій, спортивних товариств.

Прес-центр СБ України

Published on 4 September 2008