<font color="#CC0000">Вогонь пам'яті провідника ОУН Євгена Коновальця</color></font>

Вогонь пам'яті провідника ОУН Євгена Коновальця 30 червня запалили мешканці сіл та міст Тернопільської області.

Символічний вогонь, запалений в обласному центрі, взяли представники кожної із делегацій, що прибули напередодні до Тернополя. А о 21 годині цього дня в усіх населених пунктах Тернопільської області одночасно запалали свічки і ватри. Це було зроблено на честь проголошення Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року. Запалення вогню також приурочено до 70-річчя від дня загибелі голови проводу ОУН Євгена Коновальця. Цього ж дня відбулася ще й велосипедна естафета, під час якої провезли пам'ятний вогник вулицями Тернополя.

Представники молодіжних патріотичних організацій також запалили вогонь у селі Зашкові, саме на тому місці, де колись народився Євген Коновалець, а потім принесли вогонь у лампадці до Тернополя. Ініціатори акції - обласна та районні ради.

Торік в області вже проводили подібну акцію, присвячену Роману Шухевичу. Тепер такі акції на Тернопільщині проводитимуться щорічно на честь героїв, які боролися за визволення України. Наступного року в області подібним чином планують вшанувати пам'ять Степана Бандери.

Прес-служба ТОО МНК

Published on 2 July 2008