<font color="#CC0000">Черговий акт вандалізму в Харкові</color></font>

Сьогодні в приміщенні Харківської крайової організації Спілки Української Молоді було проведено прес-конференцію, на якій висвітлено подробиці акту вандалізму 23 червня. Нагадаємо, що саме в той день група людей зняла зі стіни та привселюдно розбила меморіальну дошку Патріархові Йосипу Сліпому на вулиці Малиновського.

Першим слово взяв ветеран “Радіо Свобода” Владислав Проненко, який є фактичним ініціатором встановлення пам'ятки у 2005 році. Він нагадав про історію кількаразового ув'язнення Кардинала Йосипа у Харківській пересильній тюрмі протягом 1945-61 років. До згаданого акту руйнації дошка була фактично оточена адміністративними будівлями МВС: тут знаходяться Ленінський райвідділ міліції, управління лінійного відділу, Ленінська прокуратура та ДАІ. Пан Проненко жорстко резюмував: “Шановні правоохоронці, а чи не важко Вам носити погони?”

Потім член Конгресу Українських Націоналістів Євген Левін як очевидець інциденту розповів про його перебіг в усіх подробицях. Як він переказав, йому довелося бачити групу осіб пенсійного (цитата: “навіть не середнього!”) віку чисельністю 15-20 осіб, яка організовано рухалась з боку Центрального ринку. Жодних ознак приналежності до якоїсь партії чи організації учасники ходи не мали окрім транспоранту “Аваков, верни ПТУ-10!”. Цей факт свідчить, що пристаркуватими вандалами швидше за все є учасники пікетів під Харківською облдержадміністрацією, які багато місяців вимагали від губернатора поверненння приміщення ПТУ-10 з приватної власності. Пана Левіна вразило, що під час проходження групи в згаданому дільничому відділу фактично нікого не було, проте у вікнах продовжувало горіти світло. Так само були порожніми навколишні тротуари. За словами очевидця, орієнтовно о 19.00 гурт “немолодиків” дійшов до меморіальної дошки і став її швидко та організовано знімати зі стіни, після чого розбив на дрібні шматки. Майже одразу Левін звернувся до міліції, але розшук вандалів “за гарячими слідами” на автівці ППС “нічого не дав”. Зараз працівники МВС збирають необхідні матеріали для порушення карної справи...

В кінці було підсумовано, що з огляду на загадковість обставин події, згадані пенсіонери можуть бути цапами-відбувайлами в грі антиукраїнських сил, які сьогодні займають керівні посади в місті. Чим би не був продиктований їх ганебний вчинок, представники національних партій та організацій пообіцяли вимагати якнайшвидшого розслідування злочину та відновлення пам'ятного знаку державним коштом.

Напередодні прес-службою ХОО МНК було взято телефонне інтерв'ю у владики Донецько-Харківського екзархату УГКЦ Степана (Менька), в якому було згадано і про вкзаний акт вандалізму. Пряма мова:

“Як це так? Він же такий самий в'язень-лагерист! Це репресивна тюрма в Харкові. Я не розумію цього варварства. Ось в такій країні ми живемо. Ненависть переповнює людину настільки, що вона на пенсії має думати про смерть, нічого світлого у неї нема...”

Прес-служба ХОО МНК

Published on 26 June 2008