Старий Херсон – героїчна минувшина півдня України

Нещодавно у Херсоні відбулась презентація інтернет-музею «Старий Херсон», який має на меті розказати про невідомі сторінки історії міста.

Розробнику проекту, Павлу Подобєду, знадобилось більш як півроку, аби відшукати та впорядкувати історичні матеріали з тематики Української Революції 1917-1922 рр. Кінцевим продуктом пошуків став інтернет-музей, що на своїх сторінках мовою світлин та документів розповідає про події боротьби за українську державність в Таврійському краї.

До розділів сайту увійшли доробки цілої команди київських та херсонських істориків: Ярослава Тинченка, Богдана Піргача, Дементія Білого, Олексія Паталаха, Августа Вірлича, Ольги Панчиної. Довелося проводити копіткі дослідження та пошуки в архівних установах Києва та Херсона. Залучалися навіть роботи іноземних спеціалістів з фалеристики: зображення нагород, якими нагороджувалися українські військові.

Метою сайту редактор вважає ознайомлення з маловідомими фактами і подіями історії в контексті українського державотворення, популярізацію постатей херсонських учасників національно-визвольної боротьби.

Відвідати сайт можна задресою: www.old.kherson.ua

Єгор Туренко

Published on 5 June 2008