Процес вимирання РФ набрав темпів лавини

Росія розпадається. Її помаленьку заселюють китайці, – політолог Жеребецький.

Офіційна статистика у Росії свідчить: населення щороку зменшується на 700-900 тис. Насправді, процес є значно гіршим: щороку населення Росії зменшується на 1 млн. 400 тис. – 1 млн. 700 тис. осіб. Крім того, відбуваються інші демографічні процеси – народи РФ виїжджають, покидаючи Далекий Схід, а натомість залишаються величезні пустелі. Скажімо, із 49 населених пунктів на Чукотці залишилося всього 18. Відповідно туди приходять китайці. Кажучи простіше, про що говорять як американські, так і російські вчені, Росію чекають серйозні процеси, аж до розпаду.

Про це під час ІІ Українсько-Польського бізнес-форуму «Україна-Польща: спільні виклики та інтереси» у Львові заявив політолог Євген Жеребецький.

За словами Євгена Жеребецького, весь світ захоплений тими подіями, які відбуваються у РФ: зростання економічного потенціалу завдяки високим цінам на нафту, гроші кремлівських олігархів вливаються в економіки інших країн. Але насправді ніхто не бачить зворотної сторони медалі.

«Справа у тому, що після розпаду Радянського Союзу, у Росії почалися незворотні і серйозні демографічні процеси, які починають набирати характеру лавини. Всі спроби залучити російськомовне населення з інших країн – закінчується пшиком, тому що туди їхати ніхто не хоче. У зв’язку з тим, власне ця імперська риторика, жорстка риторика щодо Грузії і США, є нічим іншим, як захисна реакція, аби населення трималося купи, було більш-менш консолідованим. А для цього потрібен зовнішній ворог,» - вважає Жеребецький.

Політолог наголосив, що це серйозна глобальна загроза, яка стоїть перед Європою, і зокрема перед Україною. «Думаю, що Польща відчула ці проблеми, коли декілька мільйонів поляків виїхали на захід. І Західна Україна теж відчуває ті проблеми, бо найкваліфікованіша, найенергійніша молода частина нашого суспільства виїжджає за кордон, аби там працювати. А заміщає їх низькокваліфікована робоча сила зі Сходу», – переконаний Жеребецький.

На переконання політолога, найбільшою загрозою і проблемою для української держави, як це не парадоксально, є українці, тобто українська влада, яка після 2004 року розгубила весь кредит довір’я не тільки всередині країни, але й зовні.

«Ці процеси, які відбуваються сьогодні у Києві, свідчать про те, що наша влада не зайнята ні державою, ні її безпекою, ні інтеграцією кудись. А просто внутрішніми чварами і внутрішніми проблемами. Це частково є і російський фактор, який колосально впливає на внутрішнє життя в Україні, починаючи від втручання у наші внутрішні справи, фінансуючи наші політичні партії, і до впливів на осіб, які здійснюють підривну діяльність зсередини країни». ЗІК

Published on 4 June 2008