Сьогодні у Києві вдруге відкриється виставка «УПА. Історія нескорених»

Виставка «Українська Повстанська Армія. історія нескорених», доповнена унікальними світлинами із архіву СБУ відкриється в Києві в приміщенні Служби Безпеки

Вперше виставка презентувалася у Києві навесні 2007 року, проте сьогодні вона доповнена унікальними розсекреченими фотоматеріалами із архіву СБУ і в новому доповненому вигляді презентується вперше.

Протягом багатьох десятиріч тема ОУН і УПА, українського визвольного руху була предметом політичних спекуляцій та ідеологічного міфотворення з боку тоталітарного комуністичного режиму. Нав’язані тоді суспільству стереотипи базувалися на замовчуванні правди про історичне минуле свого народу. Створювані протягом багатьох років ідеологічні штампи даються взнаки і досі – у тенденційному сприйнятті і оцінках частиною наших громадян діяльності ОУН і УПА.

Саме тому Служба безпеки України приділяє пріоритетне значення архівно-пошуковій роботі, вивченню, розсекреченню та оприлюдненню архівних документів про український визвольний рух 1920-1950 років, які збереглися в архівах СБ України ще з часів НКВД-КГБ. І одним із прикладів цієї роботи є співпраця із Центром досліджень визвольного руху в підготовці і доповненні фотовиставки «Українська Повстанська Армія. Історія нескорених», до створення якої долучився також і Український інститут національної пам’яті.

Унікальність фотовиставки у тому, що вона побудована на змістовній науково-джерельній базі за допомогою фотоілюстративного та інформаційно-довідкового матеріалу і покликана донести до громадян України цілісну та науково обґрунтовану картину українського визвольного руху середини ХХ сторіччя. У експозиції виставлено понад півтисячі оригінальних фото, представлені документи з радянських та німецьких джерел та внутрішні документи Організації Українських Націоналістів та УПА.

Адреса експозиції вул. Володимирська, 33. Відкриття відбудеться о 10:00.

upa.in.ua

Published on 27 May 2008