Андрій Парубій: Україна повинна вийти зі складу СНД

«Антиукраїнські заяви чільників Росії спрямовані проти територіальної цілісності України вказують на те, що російська влада фактично нехтує українським суверенітетом та непорушністю кордонів нашої держави,» - заявив в інтерв’ю журналістам народний депутат України, голова підкомітету Комітету закордонних справ Верховної Ради України А.Парубій.

«Агресивна позиція офіційної російської влади має отримати не лише адекватну оцінку українського зовнішньополітичного відомства, а й призвести до реальних кроків у міжнародній діяльності України. Настав час перейти від пасивного захисту до наступальних дій спрямованих на відстоювання національних інтересів України. Одним з таких кроків може бути вихід України з Співдружності Незалежних Держав».

На думку Андрія Парубія, СНД давно перестала бути ефективним інструментом співпраці пострадянських країн і перетворилась на майданчик імперських посягань Росії. «Яскравим прикладом цього є той факт, що профільний комітет російської Державної Думи з питань СНД очолює шовініст Затулін,» - наголошує депутат.

«Новостворене Федеральне агентство з питань СНД при Уряді Росії теж має на меті «пожвавлення інтеграційних процесів на теренах СНД», що в перекладі на нормальну мову означає впровадження імперської доктрини Путіна на пострадянському просторі. Тому питання виходу України зі складу СНД й перехід на ефективні двосторонні відносини з країнами колишнього СРСР є питанням захисту національних інтересів України,» - вважає Парубій.

Прес–служба народного депутата України А.Парубія

Published on 21 May 2008