Звернення з нагоди 70-ї річниці з дня смерті Євгена Коновальця

23 травня 2008 року виповнюється 70 років з дня трагічної смерті творця та Провідника Організації Українських Націоналістів полковника Євгена Коновальця. Це ім'я стало символом українського національного руху, символом вірності національній ідеї, принциповості та наполегливості в її відстоюванні та втілюванні.

Постать Коновальця є об'єднуючою для всіх українських патріотів, адже саме він, усе своє свідоме життя повністю присвятивши боротьбі за визволення України, зумів у 1929 році об'єднати націоналістичні організації і покликав до життя і дії легендарну Організацію Українських Націоналістів, котра вписала золоту сторінку в історію України. Відданий ідеї примату інтересів нації і Української Самостійної Соборної Держави, засадничо відкидав орієнтацію на чужі сили. Знав, що тільки власними зусиллями і спільною боротьбою нація стане державною і забезпечить собі гідне життя і розвиток. "У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетоплюється народ у націю".

Сьогодні ми усвідомлюємо величезну роль і виключне значення постаті Євгена Коновальця в нашій історії. Аналізуючи теперішню суспільно-політичну ситуацію, приходимо до висновку, що нині Україні бракує саме такої особистості, яка би змогла поставити національні, державні інтереси вище за особисті та клановопартійні амбіції.

Ми переконані, що недалекий той час, коли життєвий чин Провідника ОУН буде належно оціненим на державному рівні, а тлінні останки славної пам'яті полковника Коновальця знайдуть свій вічний спочинок у Пантеоні Українських Героїв у Києві - столиці дійсно незалежної Української Держави. Наближаймо цей час спільною працею.

Слава Україні! Слава Героям!

Голова Організації Українських Націоналістів (революційної) Андрій Гайдамаха

Голова Проводу Організації Українських Націоналістів Микола Плав`юк

м. Київ 16 травня 2008 року

Published on 20 May 2008