Львівщина гідно вшанує героїв національно-визвольної боротьби

На виконання рішення Львівської обласної ради від 4 травня 1999 року № 144 „Про відзначення Свята Героїв” та з метою належного пошанування героїв національно-визвольних змагань 25 травня 2008 року Львівщина вже традиційно відзначатиме Свято Героїв.

Свято Героїв – лицарів духу, які загинули в боротьбі за вільну Україну, – відзначається саме у травні з метою належного вшанування пам’яті визначних українських політичних та громадських діячів: Миколи Міхновського, Симона Петлюри та Євгена Коновальця, які покинули цей світ у травні.

Відтак владоможці та громадськість Львівщини 25 травня візьмуть участь у комплексі заходів, приурочених до Свята Героїв.

Під час чергового засідання оргкомітету з відзначення Свята Героїв, яке відбулося 14 квітня у Львівській обласній державній адміністрації під головуванням заступника голови ЛОДА Тараса Батенка, стало відомо, що перепоховання генерал-хорунжого армії УНР Романа Дашкевича, яке попередньо було заплановане на 25 травня, у цей день може не відбутися. За словами голови Львівського крайового братства ОУН-УПА Олеся Гуменюка, труну з прахом Романа Дашкевича скоріш за все не встигнуть транспортувати з Австрії до Свята Героїв. Відтак перепоховання генерал-хорунжого може бути відкладене до червня.

Урочисті заходи з відзначення Свята Героїв у Львові розпочнуться покладанням квітів до Меморіалу Січовим Стрільцям на Янівському кладовищі, а на могилах В. Біласа, Д. Данилишина, Р. Луцейка, О. Бесараб запалають лампадки. Відтак опівдні від пам’ятника Степанові Бандері на пл. М. Кропивницького вирушить колона ветеранів та членів громадських організацій Львівщини: Крайового Братства ОУН-УПА, ЛОО Товариства політв’язнів та репресованих, ЛОО Спілки політв’язнів України, ПЛАСТ, Центр Національного Відродження ім. С. Бандери, КУН, козацькі об’єднання. Водночас у центрі міста формуватиметься колона учнівської молоді та ліцеїстів військового ліцею ім. Героїв Крут та колона, в якій йтимуть студенти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Інституту сухопутних військ НУ „Львівська політехніка”, Львівського державного університету внутрішніх справ, 80-ого окремого аеромобільного полку. Відтак очільники міста та області покладуть квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку.

Варто зазначити, що заплановано також проведення вже традиційної легкоатлетичної естафети, яку організовує Львівський державний університет фізичної культури. Вона стартуватиме від пам’ятника на місці загибелі головнокомандувача УПА Романа Шухевича у с. Білогорща і проляже через центр міста до Меморіалу воїнам УГА на Личаківському кладовищі.

Закінчиться Свято Героїв покладанням квітів до Меморіалу воїнам УГА та запаленням лампадок на могилах Д. Вітовського, О. Тисовського, Є. Петрушевича.

Увечері 25 травня Свято Героїв увінчає святковий салют.

Віра Гой,
прес-секретар ЛОВ Центру Національного Відродження ім. С. Бандери
Контактний тел.: + 38 097 993 41 50

Published on 20 May 2008